Říha srazil Kubalíka, tři zápasy si nezahraje. Pilař a Tomi trestáni nebudou

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Obránce Jiří Říha z Mladé Boleslavi dostal trest zákazu startu ve třech extraligových utkáních, ve zkráceném řízení o tom rozhodl předseda Disciplinární komise TELH Karel Holý. V pátečním utkání na jihlavském ledě Říha fauloval u mantinelu Tomáše Kubalíka, za což byl rozhodčími vyloučen na pět minut a do konce utkání.

HokejkaTV

K situaci došlo na konci 47. minuty utkání. Jiří Říha, který ještě na jaře v Jihlavě působil, atakoval Kubalíka u mantinelu. "Po prostudování videozáznamu šéf disciplinární komise shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který před tím odehrál kotouč a vzhledem k čelnímu postavení ke hrazení výrazně limitoval možnosti vlastní obrany. Přes dostatek času, který měl hráč k dispozici, neučinil nic, aby se střetu vyhnul či minimalizoval jeho následky, naopak, zákrok vedl ve vysoké nájezdové rychlosti a před střetem se s cílem vyšší intenzity odrazil," uvádí tisková zpráva, kterou hokej.cz poskytl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Jiří Říha byl potrestán nepodmíněným zastavením činnosti na tři soutěžní utkání za vražení na hrazení. "Při stanovení výše trestu vzal Karel Holý v úvahu jak chybné postavení soupeře a skutečnost, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, tak cílenost zákroku, vedeného s razancí mimo zorný úhel protihráče, který v jeho důsledku zápas nedokončil," stojí ve zdůvodnění.

Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem litvínovského beka Karla Pilaře na plzeňského útočníka Jan Schleisse v pátečním vzájemném duelu, po kterém byl Pilař vyloučen na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. "Zákrok byl vedený mimo hru a holí drženou v obou rukách, rozhodčími byl správně potrestán větším trestem. Nebyl však veden s takovou intenzitou, aby mohl vážněji ohrozit zdraví protihráče," uvedl Holý v tiskové zprávě. s tím, že trest udělený Pilařovi v utkání považuje za dostatečný.

Šéf komise ve zkráceném řízení netrestal ani Vojtěcha Tomiho, jehož jednáním z pátečního zápasu se zabýval na základě podnětu zlínského klubu. Tomi v utkání obdržel trest na dvě minut za hrubost, navíc menší a osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

"Hráč se skutečně pokusil opakovaně vyvolat bitku s protihráčem Ondřejem Veselým, kterého nakonec napadl, což vedlo k hromadné šarvátce. Při svém jednání nicméně neužil žádných zvlášť nebezpečných úderů, schopných ohrozit zdraví protihráče. Názor navrhovatele, že k tomuto jednání došlo na základě pokynu trenéra, nelze s určitostí prokázat, a to ani na základě nepřímých důkazů," vysvětluje Holý. Vzhledem k uvedeným skutečnostem předseda disciplinárky řízení s Tomim zastavil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz