Říha po MS děkoval všem okolo, neubránil se slzám: Úkol jsem nesplnil

Foto: Karel Švec, Český hokej

27. května 16:05

Adam Bagar

Většina českých hokejistů cestovala z Bratislavy po vlastní ose, zbytek dorazil na Letiště Václava Havla s úderem čtrnácté hodiny. Hned na to došlo k hodnocení turnaje, na němž národní tým obsadil čtvrté místo, když smolně ztratil s Rusy bitvu o bronz.

Nový fanshop

Miloš Říha je na střídačce nesmlouvavý muž s obrovským respektem. Když se mu něco nelíbí, zabíjí pohledem. Poté, co ale po příletu z mistrovství světa v Bratislavě hodnotil výkony svého týmu, kterému jen těsně utekla bronzová medaile, neubránil se slzám.

„Dost těžko se mi hledají slova. Jsem složitý trenér a chtěl bych poděkovat za důvěru, celému týmu pak za jeho výkony. Odehráli jsme parádní turnaj. Mužstvo geniální, kolegové geniální, všechno geniální,“ řekl Říha po svém prvním MS, přičemž se mu třásl hlas.

„Svůj úkol jsem nesplnil, je to škoda. Beru to na sebe. Mrzí mě to kvůli mužstvu. Jsem strašně hrdý na Česko, pořád jsme parádní hokejový národ. Soupeři si nás znovu hokejově váží a uznávají nás,“ těšilo Říhu přes nepopulární čtvrtou příčku.

Češi v Bratislavě potěšili atraktivním hokejem, nastříleli nejvíc branek ze všech týmů a nebyli daleko od bronzu. V závěrečné bitvě vyslali na ruskou bránu padesátku střel, soupeře od třetí části jasně přehrávali, přesto podlehli 2:3 po samostatných nájezdech.

„Bolí to. Čtvrté místo je nejhorší a bude chvíli trvat, než to odejde,“ přiznal útočník Michael Frolík. Co několikrát na pondělní tiskové konferenci zaznělo, byla fantastická parta, která táhla za jeden provaz a výrazně přispěla ke zdařilým výkonům české reprezentace.

„Nikdo si na nic nestěžoval. Ani kluci, co tolik nehráli. To jsem dlouho nezažil. Byla tady opravdu dobrá parta, poděkování patří i trenérům. Komunikace mezi námi fungovala velmi dobře, vyslechli nás, když to bylo potřeba,“ pokyvoval nejlepší český střelec na MS.

Tréňa je borec pic.twitter.com/Or97OeC9mE

— Tomáš Bönisch (@Beny_HK) May 27, 2019

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz