Říha po kempu: Byl lepší než loni. Kluci se chtěli ukázat a nic nevypustili

Foto: Markéta Křížová

15. srpna 21:23

Marek Hedbávný

Hokejová reprezentace v pátek posledním tréninkem ukončí šestidenní soustředění v Jihlavě. Ve čtvrtek sehrál národní tým dva modelové zápasy proti domácí Dukle.

NHL 20

„Až na led a na únavu, která už byla na klucích vidět, to bylo přesně to, co jsme si od toho slibovali," líčí hlavní kouč Miloš Říha po výhrách 3:1 a 2:1 (více v tomto článku). „Dukla je poctivý a organizovaný mančaft. My jsme museli udělat vše pro to, abychom ji přehráli. Zápas měl svoji úroveň a splnil očekávání."

O výsledky ale úplně nešlo. Ostatně utkání měla atypická pravidla i nezvyklou hrací dobu (2x20 minut). Oba týmy za sebou navíc měly náročné tréninky. „Chtěli jsme kluky vidět, jak se budou chovat v únavě. Už bych řekl i v takové krizi," přiznal Říha.

„Hráči k tomu přistoupili naprosto pokorně, skromně a pracovitě."

Až se bude v pátek loučit s hráči, poděkuje jim. „Nejen zápas, ale myslím, že obecně celý kemp byl v porovnání s loňskem od hráčů lepší," popisuje. „Přistoupili k tomu naprosto pokorně, skromně a pracovitě. Bylo vidět, že se chtějí ukázat a že je pro ně tento mezistupínek výzvou, aby se do reprezentace opravdu propracovali. Vážili si, že jim někdo dal šanci a ani minutu nevypustili. Věřím, že to kluci přenesou i do svých klubů."

Konkrétní jména, která ho zaujala a třeba mohou připadat v úvahu pro nejbližší podnik Euro Hockey Tour, ovšem zmiňovat nechtěl. „Na to je brzy. Je to takový předkemp," vysvětluje. „Chtěli jsme, aby tady bylo ještě víc špičkovějších hráčů z mládeže, to se nám bohužel nepodařilo... Dneska mi to ale vůbec nevadí. Se soustředěním jsem nadmíru spokojený."

„Teď nás čeká hlavně sledování hráčů a cestování."

Příští reprezentační akcí je finský turnaj Karjala, který se hraje začátkem listopadu. Co do té doby Miloš Říha plánuje?

„Hlavně sledování hráčů a cestování. Rozjedeme se i do Švédska, Ruska nebo Finska. Tak, abychom měli pokryté všechny naše hráče," přibližuje.

„Už budeme chystat mužstvo na první turnaj. Obecně nás čeká příprava a organizace celé sezony: kdy budeme jezdit, kde budeme mít kempy, kde soustředění před zápasy... Už si pomalu budeme připravovat města a domlouvat se s nimi na zimácích, abychom od toho potom měli klid."

Foto: Markéta Křížová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz