Řež v Ostravě! Strkanice po zápase a slovní přestřelky. Rvali se i fanoušci

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Play off je tady a emoce pracují. Na ledě a také v hledišti. Druhá čtvrtfinálová bitva mezi Vítkovicemi a Kometou byla prošpikována řadou střetů, konfliktů, potyček a po konci zápasu se na ledě strhla hromadná bitka, kterou ale rozhodčí rychle ukončili. Cestou do kabin pak mezi hokejisty obou mužstev následovaly slovní přestřelky. Aby toho nebylo málo, v úvodu druhé třetiny muselo být utkání přerušeno kvůli výtržnostem fanoušků.

Nový fanshop

„Plyne to z vývoje zápasu, z toho, jak je to nahecované. Nikdo nikomu nedá ani metr ledu zdarma. Zatím je to v rámci fair play. Nejsou tam žádné zákeřnosti. K play off to patří. Vyhrocenost tam je a myslím, že to čeká i fanoušek,“ hlásí vítkovický vůdce Rostislav Olesz.

„Vyhrocenost tam je, ale zatím je to v rámci fair play. Nejsou tam žádné zákeřnosti. K play off to patří a myslím, že to čeká i fanoušek.“

Série je vyhecovaná nejen na ledě. Na začátku druhé třetiny si to skupinka brněnských fanoušků namířila přímo k domácímu kotli, kde se dostala do konfliktu s příznivci Vítkovic i ochrankou, a zápas byl na pár minut přerušen. „Bylo to docela špatné načasování, protože jsme v tu chvíli vedli. Navíc měli asi druhý nebo třetí icing za sebou a jejich hráči byli unavení. Pak se to ale přerušilo na tři minuty nebo pět minut, už nevím. Do té doby jsme byli v tlaku, takže nám to určitě nepomohlo,“ mrzí Ondřeje Romana, dalšího útočníka Ostravanů.

Jak to viděl brněnský talent Martin Nečas? „Ono to tak bylo víckrát, že se na delší čas přerušovalo. To se v hokeji stává. Pak šly oba týmy na led a hned se začaly pošťuchovat, to se bude stávat v celé sérii,“ myslí si mladý útočník, který sám několikrát pocítil, jak play off bolí. „Občas jsem jel bez puku a dostal sekeru, což je nepříjemné. Jak ale říkám, tohle všechno k tomu patří. Oni tak hrát musejí. My máme tak silný tým, že herně je přehrajeme,“ tvrdí.

Hromadná mela po konci zápasu, zapojil se i Bartošák

„Snaží se, provokují, ale tak oni hrát musí. Co mají dělat. Řekli jsme si, že nás ale nemůžou rozhodit nějakými řečmi. Bere jim to síly. My se jen usmějeme a jdeme dále. Může mě tam nějaký Květoň rozhodit? Asi ne,“ usmívá se brankář Komety Marek Čiliak.

„Nic jiného jim nezbývá. Snaží se to dělat od prvního zápasu. Od prvního střídání nám něco říkají, ale to je prostě play off, snaží se nás rozhodit psychicky. Je potřeba neoplácet a když udělají nějakou hloupost, tak z toho těžit,“ myslí si Martin Nečas.

K zřejmě největšímu konfliktu mezi oběma mužstvy došlo bezprostředně po konci utkání, kdy se několik hráčů pustilo do vzájemných šarvátek. Tresty byly následující: Kanaďan Mahbod inkasoval 2+2 minuty, Klok, Bartošák a brněnské trio Erat, Gulaši a Malec inkasovali shodně menší tresty. „Ani pořádně nevím, jak se to seběhlo. Začalo se to za mnou strkat. Na ledě byly víceméně celé oba týmy, takže se vesměs nic nestalo. Bylo to takové pošťuchování. Byl jsem v chumlu, takže jsem toho moc neviděl,“ přiznává Ondřej Roman.

Cestou do kabin si pak hokejisté Vítkovic a Komety vyměnili pár "přátelských pozdravů". „Nejspíš se radovali z vítězství. Věřím, že se jim to vymstí,“ prohodil autor kuriózního druhého gólu Ostravanů. „Ale je to play off. Soupeři nechceme darovat ani kousek ledu, což se určitě nezmění ani ve zbytku série,“ dodává.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz