Řež v Ostravě! Němec se poprvé rval, vyzval ho Jánošík. Klok složil Stránského

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí hokejisté si důležitém souboji vyšlápli na lídra tabulky z Liberce a poradili si s ním hladce v poměru 4:0. Stejné skóre platilo i v závěru utkání, který okořenily dvě bitky jako hrom. Nejprve si rozdali Erik Němec s Adamem Jánošíkem. Po nich se do pěstní výměny pustili ještě Lukáš Klok s Janem Stránským a 5219 diváků na tribunách bylo na nohou.

Fanshop národního týmu

V čase 52:28 Ondřej Roman pláchl ve vlastním oslabení, bekhendem poslal puk mezi betony Lašáka a upravil na 4:0. O minutu později vyvrcholil závar před brankou Vítkovic bitkou mezi Erikem Němcem a libereckým obráncem Adamem Jánošíkem.

„Před bránou byla strkanice. On tam dojel a začali jsme se žduchat. Popravdě jsem ani neregistroval, kdo to je. Vůbec jsem to nevěděl. Ani nevím, že je Jánošík bitkař. Až tady v šatně jsem se zeptal, kdo to vůbec byl. Řekl: „Tak pojď!“ a zahodil rukavice. Mi se z toho nechtělo couvat, tak jsem to zkusil. Byla to moje úplně první bitka,“ hlásí vítkovický mladík.

Premiérová bitka pro Němce dopadla nerozhodně, i když na body možná vyhrál urostlý zadák Bílých Tygrů.„Asi jsem se nikdy nebil. Nejsem na to vztekloun. Nevím, co mě k tomu vedlo. Řekl mi, ať jdu, tak jsem řekl dobře,“ popisuje útočník Ostravanů, v jehož tváři byly patrné známky konfliktu. „Trefil mě jednou, ale jinak jsme se spíš míjeli a hlavně jsme se trefovali do helmy. Žádnou přímou ránu jsem mu nedal. Asi vyhrál, nebo nevím,“ přiznává.

Bitka za stavu 4:0, není to před klíčovou částí sezony velký risk? „Riziko to bylo, ale nemyslel jsem na to. Vím, že to bylo 4:0. Bylo to vyprovokované a mi se z toho nechtělo couvat. Lidi to aspoň měli se vším všudy,“ říká třiadvacetiletý hokejista. „Člověk na to nemyslí, když do toho jde. Jsem rád, že nejsem venku ze hry,“ pokračuje.

Řež to byla tvrdá, ale bez zákeřností. „Bili jsme se furt. Nikdo nespadl. Musím říct, že už jsem byl unavený, protože to bylo po oslabení. Přestali jsme se bít a poklepali jsme se, že to bylo super. Myslím si, že takové vyjádření respektu je taky dobré,“ tvrdí Erik Němec. Kariéru bitkaře ale rozjíždět neplánuje.„Ne, to ne. Podívejte se na mě. Za mě se bije Honza,“ směje se.

Mnozí diváci už za rozhodnutého stavu 4:0 odcházeli domů. Ti, kteří zůstali v hale, viděli ještě jednu nefalšovanou bitku. Necelé dvě minuty před koncem se do sebe agresivně pustili Lukáš Klok s Janem Stránským. Po několika úderech měl navrch vítkovický bek, který libereckého soka srazil k ledu.

„Patří to k tomu. Chtěli jsme ukázat, že nechceme prohrát jen tak. Oni se k tomu postavili taky dobře. Klobouk dolů. Byly to férové bitky. Nebylo tam nic zákeřného. Lidem se to muselo líbit,“ myslí si kapitán Bílých Tygrů Branko Radivojevič

Podobně to viděl i trenér Vítkovic Jakub Petr: „Byly to férové bitky, které k hokeji patří. Pro fanoušky to bylo zajímavé. Jako trenér ale trnu. Zrovna u Lukáše Kloka, který se pral dvakrát a dvakrát to odnesl zlomeným prstem. Věřím, že žádný z aktérů těchto bitek si neodnesl trvalejší šrámy.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz