Réway je zraněný, v Hradci končí! Straka neuspěl, Nedomlel smlouvu získal

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

16. srpna 2018, 19:11

David Jahoda

V dresu královéhradeckého Mountfieldu toužil po tom ukázat, že hokej rozhodně nezapomněl. Svou skomírající kariéru ale bude muset Martin Réway zkusit oživit jinde. Kvůli svalovému zranění na východě Čech končí v podstatě dřív, než začal. Pod Bílou věží nebude nastupovat ani útočník Petr Straka, na testech naopak uspěla čtveřice hráčů v čele s obráncem Richardem Nedomlelem.

HokejkaSHOPvanoce

Třiadvacetiletý útočník odehrál za Mountfield HK jedno přípravné utkání proti svému bývalému týmu, pražské Spartě. Tím ale jeho působení v Hradci Králové skončilo. „Bohužel ho velmi výrazně limitoval jeho zdravotní stav, který mu nedovoloval trénovat společně s týmem, ani hrát utkání,“ vysvětluje na oficiálních webových stránkách královéhradeckého Mountfieldu trenér Tomáš Martinec.

„Bohužel ho výrazně limitoval jeho zdravotní stav, který mu nedovoloval trénovat společně s týmem, ani hrát utkání.“

Útočník, jehož ve slibné kariéře výrazně přibrzdily problémy se srdcem, kvůli čemuž musel vynechat kompletní sezonu 2016/17, byl jedním z prvních úlovků bývalého kapitána a nového sportovního manažera Hradce Králové, Jaroslava Bednáře. „O Martina jsme hodně stáli, o jeho hokejovém talentu není pochyb. Věřili jsme, že v Hradci znovu nastartuje svou kariéru, že dobře zapadne do našeho nového týmu,“ dodává nový šéf střídačky semifinalisty z minulé sezony. 

V  minulé sezoně zkoušel Réway zaujmout zástupce Montrealu Canadiens na farmě v Laval Rocket, následně se ale rozhodl pro návrat do Evropy, ročník dohrával ve Slovanu Bratislava. Kde bude kariéra pražského rodáka pokračovat, zatím není známo. 

Straka nemohl dostat slíbenou pozici

Jedním ze svěřenců Tomáše Martince nebude ani útočník Petr Straka, který v uplynulé sezoně působil v Plzni a po výměně za Tomáše Kubalíka také v Jihlavě.

„Petr nás svými výkony v zápasech určitě nezklamal. Je to velmi pracovitý hráč, navíc charakterově výborný kluk. Nicméně protože se extraliga blíží, musíme tým postupně zúžit, nemůžeme držet v kádru osmnáct útočníků. Petrovi jsme nemohli nabídnout takovou roli, kvůli které na try-out přišel. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že Petr naše řady opustí,“ vysvětlil Martinec.

Nedomlel, Chalupa, Bičevskis i Piché na testech uspěli

Čtyři hráči ale ve zkušebním období v Hradci Králové uspěli. V defenzivních řadách bude čnít 193 centimetrů vysoký Richard Nedomlel. Právě jeho fyzické dispozice vedení Mountfieldu nalákaly. „Je to hráč, který se nebojí přitvrdit a shodit rukavice, když je to potřeba. Takových hráčů v mužstvu moc nemáme, proto bude určitě přínosem. Předpokládáme, že na ledě bude tvrdit muziku,“ vyzdvihl bývalého hráče pražské Sparty či Mladé Boleslavi Jaroslav Bednář v tiskové zprávě.

Jedním z Nedomlelových parťáků v obranných řadách Hradce bude ofenzivně laděný Kanaďan Sébastien Piché. „Sébastien pro nás byl trošku neznámá. Jsem ale rád, že v zápasech, které odehrál, naplnil naše ofenzivní očekávání. Je to výborně bruslící obránce s čichem na produktivitu. Ne náhodou se poslední tři čtyři sezóny umisťoval na předních pozicích v bodování obránců v EBEL Lize,“ uvedl Bednář na adresu beka, který poslední čtyři sezony působil v rakouském Linci.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Smlouvu si v Hradci vybojoval i 27letý lotyšský útočník Maris Bičevskis, který se v minulosti účastník dvou světových šampionátu a za Dinamo Riga odehrál téměř tři sta utkání v KHL. „Maris měl pomalejší začátek, postupně ale stupňoval svou hokejovost. Má čich na góly a určitě bude pro naše mužstvo přínosem,“ věří Bednář nové posile, která se potká v kabině s krajanem Oskarsem Cibulskisem.

Čtvrtým hráčem, který úspěšně v Mountfieldu HK usiloval o kontrakt, je teprve dvacetiletý forvard Matěj Chalupa. „Matěj je mladý talentovaný hráč ve výborném věku. Naším jediným přáním je, aby v mistrovských zápasech navázal na výkony, které předváděl v přípravných utkáních v Přerově i na Mountfield Cupu. Musím říct, že předčil má očekávání,“ hlásí nadšeně Bednář. Chalupa, který si už extraligu vyzkoušel v barvách Plzně, zatím v přípravě nasázel do sítí soupeřů čtyři branky. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz