Revoluce v ženském hokeji! Startuje projekt Euro Hockey Tour

Foto: Karel Švec, cslh.cz

To tady ještě nebylo. Ženské reprezentační výběry z Evropy se dohodly na zajímavém projektu Euro Hockey Tour, který bude obdobou tradičního mužského seriálu. Do dlouhodobé soutěže se zapojí šest národních týmů – vedle české reprezentace to budou Finky, Švédky, Rusky, Němky a Švýcarky. „Jde o velké plus pro celý ženský hokej,“ tvrdí manažer české ženské reprezentace Martin Loukota.

Plekanec Chance liga

„Jedná se o o dlouhodobý projekt nejlepších ženských reprezentací, který poběží dalších šest sezon. Jednání byla náročná a zdlouhavá. Hledala se shoda na systému a kalendáři,“ vysvětluje Loukota. „Turnaje se budou hrát ve všech reprezentačních pauzách – tedy v srpnu, listopadu, prosinci a únoru. Nebudou se tak složitě shánět soupeři. Pro celý ženský hokej, nejen ten český, jde o velké plus,“ doplňuje.

První turnaj série ženské Euro Hockey Tour bude na konci srpna hostit Hodonín, kde se kromě českého národního týmu představí Finsko, Rusko a Švédsko. „Soutěž má pevné hrací termíny. Hrát se bude tak, že v každé reprezentační pauze si čtyři týmy mezi sebou zahrají turnaj čtyř a další dvě země buď hrají spolu trojzápas, nebo si mohou pozvat jiné soupeře a zahrát si vlastní turnaj,“ vysvětluje manažer české reprezentace.

Rozšíření olympijského turnaje? Češky vidí velkou šanci »

„Tohle na nás padlo v prosinci, kdy bychom měli utvořit dvojici s Ruskami. Namísto tří stejných zápasů jsme si řekli, že bude lepší zahrát si i proti jiným soupeřům, a tak nastoupíme proti Francii a Norsku,“ dodává jedním dechem.

České hokejistky se tak mohou těšit na pravidelnou konfrontaci třeba se Švédkami či Finkami, s nimiž hrávaly málokdy. „V poslední době jsme často hráli s Německem, Švýcarskem anebo Slovenskem. Potkávali jsme se s Ruskami, ale na Finky nebo Švédky jsme vůbec nenaráželi, což se nyní změní,“ pokračuje Martin Loukota.

Realizační týmy ženských reprezentací: Vrací se Vojtek »

„Měli bychom s nimi v sezoně odehrát minimálně dvě utkání, což je lepší jak pro hráčky, tak trenéry. Budou vědět, jaká proti nim nastoupí kvalita. Dřív, třeba na mistrovství světa 2013, jsme na Švédky poprvé narazili až v základní skupině šampionátu,“ připomíná.

Na konci série se pak uskuteční závěrečný turnaj. „V únoru se poprvé potká všech šest mančaftů na jednom turnaji s tím, že se budou hrát dvě skupiny po třech. Ve skupině se odehrají dva zápasy. Všichni tak nebudou hrát se všemi, ale každý celkem sehraje tři kvalitní utkání. Pak už je na daném týmu, zda si domluví nějaký další přátelák. V podstatě jde o vrcholnou přípravu před mistrovstvím světa, které se hraje vždy v dubnu,“ uzavírá Loukota.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz