Řeší se budoucnost Phila Kessela. Přijde výměna?

Foto: nhl.com

Dalo by se říct, že už to je každoroční tradice. S přicházejícím létem přichází také otevření trhu s volnými hráči a prostor pro výměny a obchody. A o jaké tradici mluvíme? Je to několikáté léto po sobě, co se mluví o výměně Phila Kessela. Jeden z nejlepších útočníků Pittsburghu má být letos zase na prodej.

Chance liga na Hokejka TV

V uplynulých dnech se objevily informace, že by o něj teoretický zájem mohla mít Arizona. Nicméně faktem je, že největším kandidátem na nový tým amerického útočníka je Minnesota Wild. Spekulace podpořil také vždy skvěle obeznámený Bob McKenzie. 

Ten tvrdí, že informace z Minnesoty i Pittsburghu mu říkají, že má jít o výměnu, ve které se vymění špatné smlouvy a bude se doufat, že hráči ožijí. Jmenovitě mělo jít (kromě Kessela) o Jacka Johnsona z Penguins a Victora Raska z Wild. 

Nic takového však podle McKenzieho už není na stole. 

„Pokud se výměna mezi těmito týmy stane, protože ta možnost tady stále je, tak půjde o výměnu kus za kus. Kessel za Zuckera. Nic není jisté, jelikož při prvním pokusu o trejd Kessel Penguins vzkázal, že se své klauzule o nevyměnitelnosti nevzdá. Do Wild se mu nechce,” popisoval situaci McKenzie.

A pokračoval: „Ale vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec domluvili. Kesselovo “ne” nebylo vůbec jednoznačné. Spíše to bylo něco ve smyslu: spíš zkuste kontaktovat jiné týmy, jsem ochotný jít. Šlo spíš o to, že Kessel byl frustrovaný z toho, že Penguins se ani nezkouší domluvit s jinými týmy. S týmy, kam by Phil chtěl jít.”

Jedním z těch týmů má být údajně výše zmíněná Arizona. Ambiciózní mladý tým, kde by byl asi největší hvězdou a jasným lídrem. A hlavně tam trénuje Rick Tocchet, se kterým má Kessel vřelý vztah. Pravdou je, že mnoho celků o dvaatřicetiletého borce se stropovou zátěží 6,8 milionů dolarů na další dva roky asi zájem nemá.

Někdo by ale přece mohl, a tak se nabízí otázka. Co když Penguins nenajdou tým, se kterým by se férově domluvili? 

McKenzie zkusil přinést odpověď. „Myslím, že Philovi jde hlavně o to, aby Pittsburgh jednal s týmy, které o něj mají zájem a které by pro něj byly lepší než Minnesota. Stanovisko Pittsburghu je takové, že když nevyjde výměna Zuckera, prostě si řeknou, že to nevyšlo. Zas tak by jim nevadilo si ho nechat,” vysvětloval. 

Faktem je, že trumf drží v ruce Kessel. A to v podobě klauzule o nevyměnitelnosti. Pokud nebude chtít, nikam nepůjde. Nyní má tedy tři možnosti.

Tou první je, že s těžkým srdcem kývne na výměnu do Minnesoty. Druhou možností je samozřejmě setrvání v Pittsburghu, což se mu očividně poslední roky moc nechce. Anebo může vyčkat. Vyčkat na to, s čím by za Penguins přišly týmy, jež by o něj měly zájem. Zvláště pak mluvíme o Arizoně. 

Vyplývá z toho, že třetí možnost je Kesselova vysněná, zatímco ta první by zase nejvíce potěšila Penguins. Setrvání amerického útočníka v Pittsburghu je ve hvězdách. Jako už několik posledních sezon. Dočkáme se letos konečně rozuzlení?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz