Reprezentanti už ladí na MS: Říha jedná s Červenkou, dorazí Nakládal a Kovář?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

25. března 17:11

Václav Jáchim

Pražský Eden bude v úterý dějištěm unikátního fotbalového duelu Česka s Brazílií, na nedalekém zimním stadionu dnes pro změnu začala příprava hokejové reprezentace před mistrovstvím světa. Bude pořádně dlouhá a náročná. Potrvá sedm týdnů, Říhův výběr stihne šest duelů Euro Hockey Challenge, a tři další pak v rámci generálky na Carlson Hockey Games v Brně.

MS U20 2020

Elitní výběr našel po delší době azyl v hale pražské Slavie, kterou vede syn reprezentačního kouče Miloš Říha mladší. Národní tým zůstane dva týdny, k dispozici má kabinu A mužstva i veškeré zázemí.„Sice nám vypadli hráči, kteří mají nějaká zranění. Ale s tím jsme víceméně počítali," říká hlavní kouč Miloš Říha starší.

Pondělní sraz se zatím netýkal Petra Zámorského a Dominika Kubalíka. Hradecký obránce si potřebuje doléčit zranění z vyřazovacích bojů a k elitnímu výběru se přidá od pondělí 1. dubna. Dominik Kubalík nastoupí do přípravy tuto středu 27. března.

Kádr chceme udělat trošku širší, sestavu budeme postupně měnit

Aby byl počet hráčů v úvodním kempu dostatečný, zapojí se do tréninků také chomutovský brankář Štěpán Lukeš, obránce Tomáš Dvořák ze Sparty a útočník Jan Dufek, jenž ročník končil ve Zlíně. Další doplnění kádru nastane poté, co skončí čtvrtfinálové série Generali play off, potažmo po ukončení klubových povinností dalších krajánků v evropských soutěžích.

„Kádr chceme udělat trošku širší, sestavu budeme postupně měnit. Není možné odehrát přáteláky s jedním týmem. Samozřejmě, jakmile budeme vědět, že nás doplní jiní hráči, některým z těch stávajících budeme muset oznámit, že se s nimi rozloučíme. Je to velice nepříjemné, ale nedá se nic dělat. Úpravy v kádru uděláme vždy po skončení jednotlivých akcí," naznačuje Říha s tím, že účastníci prvního kempu by měli naskočit minimálně do utkání proti Rakousku.

Reportáž ze srazu české reprezentace

Většina hokejistů se zapojila do přípravy po herní pauze. Zejména krajánci z KHL ji měli dlouhou. „Využil jsem to na odpočinek s rodinou. Byli jsme u moře, na sluníčku jsem si prohřál kosti," usmívá se Michal Řepík, jenž po odchodu ze Slovanu Bratislava oblékal dres Podolsku. „Reprezentace je čest, máme šanci dostat se na mistrovství světa, které je letos navíc v Bratislavě. Bude to svým způsobem druhá Praha, pro každého z nás je to motivace," dodává.

Jakub Kovář by měl věřit tomu, že se na MS dostane, říká Říha

Miloš Říha bedlivě sleduje klubové soutěž a také jedná s dalšími hráči, kteří už letos dohráli. „Jsem v kontaktu s Romanem Červenkou. Víme, že měl velké zdravotní potíže, je tak také otázka, zda by měl chuť se zapojit. Play off nedohrál Jakub Nakládal, Rusové trošku uspěchali jeho zranění ruky. Specialisté musejí říci, jestli to pro Kubu bude konec sezony, nebo zda je šance, že by ještě hrál."

Trenérský štáb je také ve spojení s Jakubem Kovářem. „První kontakt už byl, mluvil s ním Zdeněk Orct. Je tam pořád problém se zraněnou  nohou, trošku i s tím, že se Kovář malinko bojí, aby nedopadl jako minule. Tedy že by nebyl hlavním brankářem. Já tvrdím, že by to měl vzít. Měl by věřit, že se na šampionát dostane," doplňuje Říha.  

V pražském Edenu se budou hokejisté chystat i příští týden, v tom následujícím je čekají první utkání. Ve středu 10. dubna nastoupí Češi ve Znojmě proti Rakousku, odveta se hraje v sobotu 13. dubna v Linci. Příprava na mistrovství světa potrvá celkem šest týdnů, generálkou před šampionátem budou Carlson Hockey Games v Brně.

Nominace reprezentace na přípravu před MS

Brankář:
Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL).

Obránci: 
Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Jan Kolář, Michal Jordán (oba Chabarovsk, KHL), Lukáš Klok (Slovan Bratislava, KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Mountfield HK), Petr Šenkeřík (HC Energie Karlovy Vary).

Útočníci:
Michal Bulíř (Magnitogorsk, KHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Tomáš Mertl (Kunlun, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Rudolf Červený (Brynäs Gävle, Švédsko), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistenti: Robert Reichel a Karel Mlejnek.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Manažer: Jan Černý.
Videokouč: Denis Havel.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékaři: Mudr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Kustod: Zdeněk Šmíd.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program reprezentace  před MS 2019

Dva týdenní kempy v Praze (od 25. března)

Euro Hockey Challenge:

Kemp ve Znojmě
Středa 10. dubna od 19:00: Česko – Rakousko (Znojmo)
Sobota 13. dubna od 16:15: Rakousko – Česko (Linec)

Kemp v Karlových Varech
Středa 17. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)
Čtvrtek 18. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)

Kemp v Nitře
Pátek 26. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Trenčín)
Sobota 27. dubna od 16:00: Slovensko – Česko (Nitra)

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Brno):

Kemp v Brně
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz