Reprezentant Hanzl o KHL, Říhovi i Litvínovu: Snad se jim bude dál dařit

Foto: Karel Švec, Český hokej

10. listopadu 2018, 13:10

Adam Bagar

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Reprezentační útočník Robin Hanzl působí už druhým rokem v KHL, před sezonou vyměnil Nižněkamsk za Spartak Moskva a angažmá v ruské metropoli si pochvaluje.

HokejkaTV

„V Moskvě se mi moc líbí, je to obrovské město se spoustou možností. Trošku změna proti Nižněkamsku. Do týmu jsem zapadl dobře, s tím problémy nemám. Navíc už jsem věděl, co od soutěže čekat, jak probíhají tripy a podobně,“ líčí devětadvacetiletý útočník.

Spartaku aktuálně patří pátá příčka tabulky Západní konference. „To není vůbec špatné, ale je to tam strašně vyrovnané. Tím, jak zavedli dvoubodový systém, tak nikomu moc neutečete. A týmy ze spodních pater se pořád drží na dostřel, takže nic není rozhodnuté.“

„Vždycky je výhoda, když máte nějakého Čecha nebo Slováka v týmu a můžete mluvit česky. Je super mít tam nějakého parťáka.“

K dobrým výsledkům moskevského klubu sám přispěl už jedenácti body, ve 26 utkáních zapsal šest branek a pět nahrávek. „Co se týče mé bodové aktivity, tak to mohlo být určitě lepší,“ říká Robin Hanzl, který působí ve stejném týmu s šoumenem Júliem Hudáčkem.

„Vždycky je výhoda, když máte nějakého Čecha nebo Slováka v týmu a můžete mluvit česky. Je super mít tam nějakého parťáka,“ pokyvuje Robin Hanzl. Se slovenským gólmanem tráví docela dost času, i když v současné době už méně než během letní přípravy.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

„To jsme spolu byli většinu času, ale teď už bydlíme dál od sebe. Julovi navíc přijela rodina, takže se věnuje spíš jí. Ale stejně jsme spolu v kabině a na tripech až až,“ usmívá se útočník, který do Kontinentální ligy zamířil po sezoně 2016-17 z extraligového Litvínova.

„Pořád ho sleduju, protože tam hraje brácha. Start měli kluci výborný, teď přišel trošku útlum, ale ten začátek jim hodně pomohl. Drží se v půlce tabulky a kdyby jim to vydrželo, bylo by to super. Přeju si, ať se jim dál daří, už kvůli těm výborným fanouškům,“ říká Hanzl.

Říha u nároďáku? Nechává to na hráčích, převládá volnost

Momentálně se soustředí na národní tým, který chce v Helsinkách napravit čtvrteční pražskou porážku se Švédy. „Proti Finům čekám podobný zápas, mají tam řadu nováčků a bude to dost o bruslení. A Rusové? Ti hrají furt stejně, nemají nás asi čím překvapit,“ hlásí.

Hráči si zatím působení kouče Miloše Říhy u národního týmu pochvalují, stejně to má i Hanzl. „Převládá taková volnost, nechává to na hráčích. Abychom si dělali na hřišti, co umíme. Nebo co bychom měli umět. Jsem spokojený, nemám výhrady,“ zakončuje Hanzl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz