Reprezentační obránce se rozloučil v Rize. Uskuteční návrat do TELH?

Foto: fhr.ru

Minulý týden nastoupil za národní tým ke třem utkáním na Channel One Cup, teď Ondřej Vitásek hlásí změnu na klubové úrovni. Ukončil totiž angažmá v Dinamu Riga a řeší, co bude dál. Může být ve hře i jeho návrat do Tipsport extraligy?

O Kapku lepší hokej

Urostlý bek válel naši nejvyšší soutěž naposledy v sezoně 2016-17, kdy byl hráčem Liberce. Poté vyrazil do ruské Kontinentální ligy, postupně nastupoval za Chanty-Mansijsk, Kunlun, Chabarovsk a před touto sezonou se upsal Dinamu Riga.

Nyní přišla z lotyšské metropole poměrně nečekaná zpráva, Vitásek se s vedením dohodl na ukončení spolupráce. Dle vyjádření klubu se tak stalo na přání hráče, s ohledem na jeho osobní a rodinné důvody. Dinamo o tom informuje na sociálních sítích.

Účastník mistrovství světa 2014 a olympijských her 2018 přiletěl v neděli z moskevského turnaje s výpravou do Prahy coby jediný zástupce KHL, už to mohlo signalizovat případnou změnu. Nyní je potvrzena, třicetiletý rodák z Prostějova v Rize pokračovat nebude.

Hokejistům Dinama se v letošním ročníku KHL nedaří. Ze všech klubů jsou nejhorší a mají jen teoretickou šanci na play off, nasbírali pouhých 16 bodů. V tabulce Západní konference patří Rize poslední příčka. Klub nedávno uvolnil jiné cizince Matta Whitea a Zacka Mitchella, předčasně skončil také rakouský reprezentant Konstantin Komarek.

Teď se loučí i Ondřej Vitásek. V dresu Dinama nasbíral 19 utkání s bilancí gólu, čtyř nahrávek a 16 trestných minut. V Kontinentální lize má za čtyři sezony na kontě celkově 160 střetnutí, 11 branek a 26 asistencí.

Kam nyní povedou další kroky důrazného zadáka s dobrou rozehrávkou a defenzivní činnosti? Ve hře by mohl být i návrat do Tipsport extraligy, kde by Vitásek měl co nabídnout. Už v ročníku 2009-10 naskočil v jediném utkání za Vítkovice, jinak tuzemskou nejvyšší soutěž hrál výhradně v Liberci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz