Reprezentační bek má jasno! Nechtěl čekat na KHL či Švýcarsko, míří do Oulu

Foto: liiga.fi

3. července 12:42

Václav Jáchim

Zvažoval varianty dalšího angažmá, Libor Šulák přemýšlel o týmech z Finska, Švýcarska či z KHL. Ovšem jednání pod Alpami nebo v Rusku se protahovala, reprezentační obránce proto zvolil jistotu – jeho novým zaměstnavatelem bude finský tým Kärpät Oulu, kde uzavřel roční smlouvu..

partneři českého hokeje

Odchovanec hokeje v Pelhřimově dosud nastupoval za finský klub KooKoo, zůstane tedy ve stejné zemi i soutěži. „Přechod do Oulu je pro Libora výborná příležitost, jak se v kariéře zase posunout," říká hráčův agent Marek Vorel ze společnosti Global Management Group.

Ještě nedávno se zdálo, že bývalý zadák Detroitu nebo ruského Čerepovce může zamířit do Švýcarska. Podle dostupných informací byl ve hře Biel, určité kontakty proběhly i v Kontinentální lize. „Vlivem pandemie koronaviru je však situace složitější. Zájem projevilo také Oulu a Libor si to nakonec vyhodnotil tak, že nebude dál čekat a návrh přijme," připomíná Vorel.

Šulák se stěhuje do předního klubu Liigy. „Kärpät je top tým nejen ve Finsku, ale i v hokejové Evropě. Každým rokem odtud odcházejí nejlepší hráči do NHL nebo do ruské KHL. Pro Libora je to velká šance, jak se dál posunout. V Oulu pracují s hráči na vysoké úrovni," upozorňuje hráčův zástupce.

Jedním z příkladů může být Jakub Krejčík, který po parádní sezoně zvedl kotvy a přešel do Jokeritu Helsinky, kde si zahraje Kontinentální ligu. „Pro Libora by to mohla být inspirace. Je v produktivním věku, pořád má všechno před sebou. Věřím, že angažmá v Oulu je dobrým krokem. A že bude zároveň pro Kärpät kvalitní posilou," dodává Vorel.

Foto: nhl.com

V Oulu od čerstvé posily dost očekávají. „Šulák má spoustu mezinárodních zkušeností, bude vhodným obráncem pro náš systém hry, který vyžaduje bruslení a vynikající pohyb. Libora dobře známě z Liigy, víme o jeho přednostech," uvedl na klubovém webu sportovní šíf Harri Aho.

Finsko je v případě Šuláka zemí zaslíbenou. V minulosti válel za Lahti a letos za tým KooKoo z Kouvoly, na obou štacích patřil k elitním bekům. Skvěle bruslí, podporuje ofenzivu. Stíhá bránit i útočit. „Odpadá nutnost adaptace na jiný styl hokeje, přesun do Kärpätu je pro Libora výzvou," hlásí jeho agent.

Uplynulý ročník začínal Šulák v ruském Čerepovci, během listopadové reprezentační pauzy se stěhoval do Finska. Za KooKoo sehrál 31 soutěžních utkání s bilancí sedmi gólů a devíti nahrávek. Útok na týmový úspěch mu vzala pandemie koronaviru, která sezonu Liigy v březnu předčasně ukončila.

Teď se účastník mistrovství světa 2017 a 2018 chystá na příští ročník. „Libor trénuje individuálně doma v Pelhřimově. Do Finska by měl odletět na přelomu července a srpna, kdy Kärpät zahájí společné tréninky na ledě," informuje Marek Vorel. Šulák ve finském týmu rozšíří česko-slovenskou kolonii, kterou tvoří brankář Patrik Rybár, útočníci Radek Koblížek, Michal Krištof a Zdeněk Sedlák mladší.

Foto: severstalclub.ru

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz