Reprezentace zahájí kempem v Jihlavě. Říha bere Škarka, Mašína či Reichla

Foto: Karel Švec, Český hokej

31. července 15:10

Václav Jáchim

První mezistátní duely nové sezony čekají českou reprezentaci tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho štábu ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem začnou letním přípravným kempem, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo.

HokejkaSHOPvanoce

Loni hostil soustředění Přerov, letos se budou vybraní hokejisté chystat v Jihlavě, kde se adepti národního týmu připravovali už před čtyřmi lety. Bylo to v době, kdy elitní výběr přebíral hlavní trenér Vladimír Vůjtek. Letošní kemp startuje v neděli 11. srpna, končí v pátek 16. srpna.

Hlavní kouč Miloš Říha nominoval celkem 37 hráčů – tři brankáře, 16 obránců a 18 útočníků. Jde převážně o mladé naděje s potenciálem do budoucna. Starty za národní tým dospělých si připsali pouze obránci Dvořák, Kalina, Košťálek, Pyrochta, Sklenička, Štencel, útočníci Beránek, Fořt, Koblížek, Adam Musil, Ordoš, Pavlík, Rousek a Radim Zohorna. Všichni ostatní na premiéru v elitním výběru čekají.

Do přípravy se zapojí i někteří hokejisté ze zámořských klubů. Uplynulou sezonu strávili za Atlantikem gólmani Vaněček, Vladař, obránci Pyrochta (nyní už Kometa), Sklenička, Mašín, Bukač (nyní Liberec), Buchta (nyní Zlín), útočníci Reichel a Adam Musil, jenž se dohol na ukončení smlouvy se St. Louis a momentálně je bez angažmá. Trenéři údajně stáli o jiné mladé adepty z organizací NHL, v porovnání s loňskem bude kemp o týden dřív. Mezi náhradníky jsou například David Kaše, Michael Špaček nebo Lukáš Jašek.

„Oslovili jsme mladší hráče, které již nějakou dobu v jejich klubech sledujeme a odvádějí dobrou práci. Vzhledem k počtu se budeme připravovat dvoufázově ve skupinách, na čtvrtek jsme v Jihlavě naplánovali i modelované utkání," uvedl Říha. Kemp začne v neděli 11. srpna odpoledním tréninkem.

Nominace na kemp v Jihlavě (11. – 16. srpna)

Brankáři (3):
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Vítek Vaněček (Hershey, AHL), Daniel Vladař (Providence, AHL).

Obránci (16):
Dominik Mašín (Syracuse, AHL), David Sklenička (Laval, AHL), Filip Pyrochta, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Jan Košťálek, Tomáš Dvořák, Petr Kalina  (všichni HC Sparta Praha), Tomáš Hanousek, Daniel Bukač (oba Bílí Tygři Liberec), Michael Gaspar (Mountfield HK), Lukáš Buchta, Daniel Gazda (oba PSG Berani Zlín), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák (oba HC Škoda Plzeň), Jan Ščotka, Lukáš Doudera (oba HC VERVA Litvínov).

Útočníci (18):
Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Aleš Jergl, Radovan Pavlík (oba Mountfield HK), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Kristián Reichel (oba Manitoba, AHL), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Petr Kodýtek, Matyáš Kantner (oba HC Škoda Plzeň), Marek Zachar, Jan Ordoš (oba Bílí Tygři Liberec), Radim Zohorna, David Cienciala (oba BK Mladá Boleslav), Ondřej Machala (HC Dynamo Pardubice), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Lukáš Anděl (HC Dukla Jihlava), Adam Musil (San Antonio, AHL).

Náhradníci:
David Kaše (Lehigh Valley, AHL), Lukáš Jašek (Utica, AHL), Michael Špaček (Manitoba, AHL), Miroslav Indrák (Plzeň), Jan Dufek (PSG Berani Zlín).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Manažer týmu: Jan Černý.
Hlavní trenér: Miloš Říha st.
Asistenti: Robert Reichel, Karel Mlejnek a Miloš Říha ml.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Videokouč: Josef Janča.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékaři: MUDr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček a Petr Šulan.
Tiskový mluvčí: Zdeněk Zikmund.

Další program reprezentace v sezoně 2019-20

Turnaj Karjala 2019 ve Finsku:
7. listopadu: Švédsko – Česko (ve Švédsku)
9. listopadu: Finsko – Česko
10. listopadu: Česko – Rusko

Channel One Cup 2019 v Rusku
12. prosince: Česko – Finsko (v Česku)
14. prosince: Rusko – Česko
15. prosince: Česko – Švédsko

Beijer Hockey Games 2020 ve Švédsku:
6. února: Česko – Švédsko
8. února: Finsko – Česko
9. února: Rusko – Česko

Euro Hockey Challenge – duben 2020
Dvě utkání s Rakouskem (venku, doma)
Dvě utkání s Německem (obě v Německu)
Dvě utkání se Slovenskem (obě v Česku)

Carlson Hockey Games 2020 v Česku:
30. dubna: Finsko – Česko
2. května: Česko – Švédsko
3. května: Česko – Rusko

Mistrovství světa 2020 – základní skupina v Lausanne:
8. května: Švédsko – Česko
9. května: Bělorusko – Česko
11. května: Česko – Kanada
13. května: Česko – Velká Británie
16. května: Slovensko – Česko
18. května: Česko – Dánsko
19. května: Česko – Německo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz