Reprezentace se distancuje od výroku Hrachoviny. Pešán se za celý tým omluvil

4. listopadu 2020, 19:04

hokej.cz

Česká hokejová reprezentace se distancuje od dnešního výroku brankáře Dominika Hrachoviny. „Respektujeme právo každého člověka na svobodu projevu, v tomto případě však s jeho výroky zásadně nesouhlasíme a naše názory jsou diametrálně odlišné," uvedl v prohlášení tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Aplikace Tipsport extraligy

Hrachovina v  rozhovoru odpovídal na dotaz, který se týkal opatření proti šíření koronaviru ve Finsku. „Denně se o tom mluví, o tom divadle vymyšleným váma, médiema! Ve Finsku je naštěstí situace normální, zaplaťpánbůh, že nejsem v České republice a nemusím řešit, co se děje tam," řekl.

„Uvědomujeme si rizika a vážnost současně situace ohledně pandemie, stejně tak plně respektujeme a podporujeme kroky, které mají šíření nákazy zabránit," připomněl tiskový mluvčí národního mužstva.

Reakce české hokejové reprezentace k dnešním vyjádřením Dominika Hrachoviny:

Zveřejnil(a) Česká hokejová reprezentace dne Středa 4. listopadu 2020

„S názorem Dominika Hrachoviny jednoznačně nesouhlasíme. Hokejová reprezentace i mnoho klubů realizovaly řadu aktivit na pomoc v boji s koronavirem, či na podporu těch, jež mu v první linii vzdorují (výroba roušek, ochranných štítů, rozvážení obědů, či darování krevní plazmy). Celá záležitost bude vyřešena interně," řekl Filip Pešán.

„Za celý tým se tímto všem omlouvám, zvláště těm, kterých se jeho vyjádření dotkla,“ prohlásil jménem české hokejové reprezentace hlavní trenér Filip Pešán.

„Mám své názory,“ uvedl Dominik Hrachovina, „mrzí mne způsob, jakým jsem je vyjádřil, zejména ve chvíli, kdy se všichni soustředíme na to, abychom turnaj vyhráli."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz