Reprezentace odstartuje kempem v Přerově, Říha chce víc než 30 hráčů

Foto: Vladimír Koča

3. srpna 15:00

Václav Jáchim

V červnu byl jmenován hlavním koučem českého národního týmu, za několik dní se Miloš Říha pustí do první reprezentační akce. Ještě nepůjde o oficiální zápasy, od 20. do 24. srpna proběhne v Přerově letní kemp určený zejména mladším hokejistům.

Plekanec Chance liga

Termín i místo konání jsou jasné, výběr hráčů zatím nikoli. Jak hokej.cz informoval tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund, nový hlavní trenér ohlásí nominaci v závěru příštího týdne. "Sraz nemá jen seznamovací charakter, ale chceme na něm ještě před sezónou vyzkoušet okruh hráčů pro širší kádr reprezentace,“ uvedl Říha.

O záměru mluvil záhy po oficiálním uvedení do funkce. Nový kouč elitního výběru chce pracovat s první skupinou hokejistů, mezi nimiž vzhledem ke klubovým povinnostem nejspíš nebudou krajánci z ruské KHL, zároveň půjde o úvodní akci nového realizačního týmu. Miloš Říha bude spolupracovat s Robertem Reichlem, brankáře dostal na povel Zdeněk Orct.

Zkušený kouč ještě hledá asistenta, který by si vzal na starost defenzivu mužstva. Podle deníku Sport byl v jednání Radek Hamr, jinou variantou údajně také Miloslav Hořava starší. Poslední člen trenérského štábu nicméně zatím není oficiálně potvrzen. Kempu v Přerově se každopádně zúčastní generální manažer Petr Nedvěd, který ve funkci nahradil Jiřího Fischera.

Letní akci ve stejném termínu před rokem uskutečnil také trenér Josef Jandač, během dvou utkání se Slovenskem v Třinci a Žilině dostal příležitost rekordní počet nováčků. Tentokrát se podle všeho zapojí také řada mladších hokejistů, ovšem mezistátní starty si nepřipíší. Součástí soustředění budou dvoufázové tréninky a ve čtvrtek 24. srpna také modelové utkání.

Miloš Říha se chystá pozvat širší okruh kandidátů, s nimiž by mohl elitní výběr do budoucna počítat. "Nominace bude o něco početnější než obvykle, oslovíme zhruba pětatřicet hokejistů. Při tréninku se budeme soustředit na technicko-taktické prvky, součástí srazu bude i modelové utkání mužstev, která z jeho účastníků sestavíme," připomněl hlavní trenér.

Hokejisté se v Přerově sejdou už v neděli 19. srpna, zahájí společnou večeří. Poslední trénink je naplánován na dopoledne v pátek 24. srpna. Novou sezonu elitní výběr odstartuje až počátkem listopadu, kdy se uskuteční tradiční finský turnaj Karjala. Úvodní duel se Švédskem sehraje národní mužstvo na domácí půdě, utkání se uskuteční v rámci hlavních oslav 110. narozenin českého hokeje.

Program Euro Hockey Tour 2018-19

Turnaj Karjala (8. – 11. listopadu 2018, Finsko)

Čtvrtek 8. listopadu: Česko – Švédsko (v Česku), Finsko – Rusko
Sobota 10. listopadu: Švédsko – Rusko, Finsko – Česko
Neděle 11. listopadu: Česko – Rusko, Finsko – Švédsko

Channel One Cup (13. – 16. prosince 2018, Rusko)

Čtvrtek 13. prosince: Finsko – Česko (ve Finsku), Rusko – Švédsko
Sobota 15. prosince: Rusko – Česko, Finsko – Švédsko
Neděle 16. prosince 2018: Rusko – Finsko, Česko – Švédsko

Švédské hokejové hry (7. – 10. února 2019, Švédsko)

Čtvrtek 7. února: Rusko – Finsko (v Rusku), Švédsko – Česko
Sobota 9. února: Finsko – Česko, Švédsko – Rusko
Neděle 10. února: Rusko – Česko, Švédsko – Finsko

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Česko)

Čtvrtek 2. května: Česko – Finsko, Švédsko – Rusko (ve Švédsku)
Sobota 4. května: Rusko – Finsko, Česko – Švédsko
Neděle 5. května: Švédsko – Finsko, Česko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz