Reprezentace? Moc jsem nevěřil, přiznává Zohorna. Ještě se nestihl oholit

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) V neděli večer se s hokejisty Komety Brno stal podruhé extraligovým šampiónem, pak si Hynek Zohorna užil bezprostřední radost i nádhernou noc plnou oslav. Původně předpokládal, že se zúčastní i těch oficiálních, které klub pro fanoušky chystá, ovšem všechno je jinak. Konstruktivní útočník a jeden z nejlepších hráčů letošního play off už je totiž s reprezentací ve Švédsku. "Překvapilo mě to, mám samozřejmě radost," hlásí spokojeně.

Nový fanshop

Pokračující veselici mistrů musí oželet, před sebou má jinou výzvu. Když se zadaří, může si prostřední z trojice hokejových sourozenců říci o nominaci na mistrovství světa. A to by byla pro Hynka pořádná pecka! "Oslavy titulu jsem zažil loni, vím, že to bude znovu moc pěkné. Ale teď jsem v nároďáku, nevadí mi, že budu chybět," potvrzuje.

Přiznává, že triumf s Kometou si s ostatními užil. I když jen krátce. "Slavil jsem dva dny, bylo to fajn. Ale v úterý jsem už trošku přepnul. První den byl náročný, ten druhý už pak člověk cítí trošku únavu. Některé věci jsem vynechal, musím říci, že jsem si i stihl odpočinout." Mimo jiné vyrazil na ryby, trošku si vyčistit hlavu. "U vody jsme byli s Martinem Dočekalem. Užili jsme si to," připomíná spokojeně.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Ale volno rychle skončilo. Reprezentační trenér Josef Jandač na úterním srazu přiznal, že o Zohornovi hodně uvažoval. Odpoledne pak brněnského šikulu skutečně povolal. "Moc jsem tomu nevěřil, protože Kubovi Krejčíkovi a Martinu Nečasovi volali v pondělí a mně až včera ve čtyři hodiny. Byl jsem hodně překvapený," hlásí. Bleskově musel sbalit věci, ve středu ráno se s klubovým parťákem Jakubem Krejčíkem hlásil na pražském letišti. Oba rychle nafasovali výbavu a s týmem následně odletěli na Švédské hokejové hry.

Zohorna ovšem není vyvedený z míry. "V hlavě to ani moc nemám, budu se soustředit na zápas, který odehraju. Odmakám to stejně jako v Brně," slibuje. Po nečekané pozvánce nemusel měnit plány na další dny. "V Brně je setkání s primátorem, pak akce v sobotu na Zelňáku. To vynechám." Po skvělém vyvrcholení extraligové sezony přepne na reprezentaci. "Viděl jsem jsem dva zápasy kluků v Pardubicích, i když ne celé. Byla to těžká utkání, pořádný fofr. Musím říci, že se moc těším." Ví, že musí zabojovat. Šanci dostane, ostatní je na něm. "Chci ukázat to, co jsem hrál v Kometě. Tedy bruslivý hokej. Myslím, že se to ode mě i očekává."

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Ještě na únorových olympiijských hrách zastupoval klan Zohornů v reprezentaci nejstarší Tomáš. Teď je na řadě Hynek, s bráchou se bohužel minuli. "Je to škoda. Bavili jsme se spolu, bylo by příjemnější, kdybychom tu mohli být oba," říká. První zkušenost s elitním výběrem udělal už na jaře 2016, před šampionátem v Moskvě. "Nastoupil jsem do kempu, tři týdny jsme jen trénovali. Pak se připojili další hráči, já byl mezi těmi, kteří skončili. Bohužel," vzpomíná. Teď je blízko velké premiéry. "Až přijde první zápas za nároďák, asi budu nervózní. Myslím, že podobné to má každý, tohle k tomu patří," usměje se.

Výhodou Hynka bude rozehranost. V neděli dokončil play off, měl jen minimální pauzu bez tréninku. "Finále mi nepřišlo až tolik rychlé, protože týmy měly hodně zápasů. Myslím si, že některé zápasy v sezoně byly bruslařsky náročnější," tvrdí. Jeho tváře stále zdobí plnovous, ale to se brzy změní. "Neměl jsem čas se oholit. Jakub Krejčík mi vzal holíci strojek, takže si ho hned půjčím," doplňuje závěrem.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz