Reprezentace jde na Finsko s Willem i posilami. Kdy nastoupí hráči z NHL?

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Česká reprezentace ve středu vstoupí do Českých hokejových her zápasem proti Finsku. Pro národní tým je domácí turnaj posledním testem před blížícím se mistrovstvím světa.

Fanshop národního týmu

„Myslím, že konečně jdeme do finále. Teď se teprve ukáže, jak na tom jsme. Druhý zápas se Slovenskem byl trochu lepší, byli jsme lepší na puku a měli lepší pohyb. Čekají nás těžké zápasy, zítra to začne s Finy,“ hlásí po úterním tréninku asistent trenéra Martin Straka. 

Český výběr zatím v přípravě na MS zůstává neporažen. Do této chvíle odehrál šest utkání: ve dvojzápasech si poradil s Rakouskem, Německem a naposledy i Slovenskem. 

„Myslím, že konečně jdeme do finále. Teď se teprve ukáže, jak na tom jsme.“

Teď už hokejisté veškerou pozornost směřují na České hokejové hry, které začnou ve středu večerní bitvou s Finskem. „Oni budou tradičně brusliví a silní v osobních soubojích. Doufám, že my taky a podáme skvělý výkon,“ věří Straka. 

Do brankoviště se po jednozápasové pauze vrátí Roman Will, záda mu bude krýt Petr Kváča. Na první start v přípravě čeká Šimon Hrubec, ten by podle aktuálního plánu měl zasáhnout do čtvrtečního klání proti Švédsku. 

„Během turnaje bychom chtěli protočit všechny hráče, možná už naskočí někteří kluci z NHL. Myslím, že je to v gesci Petra Nedvěda. Co jsem slyšel, tak by se mohli zapojit Filip Hronek a Filip Zadina,“ informuje jeden z asistentů Filipa Pešána. 

V obraně už ve středu nastoupí Michal Moravčík, ve čtvrtém útoku bude připraven jeho klubový spoluhráč Jiří Smejkal. V sestavě figuruje také Tomáš Zohorna

„Tomáš je fit, je na sto procent nachystaný. Už chodil do soubojů a na buly, je v pořádku,“ říká na jeho adresu Straka. 

„Během turnaje bychom chtěli protočit všechny hráče, možná už naskočí někteří kluci z NHL.“

Každé utkání národního týmu může díky výjimce Ministerstva zdravotnictví ČR sledovat až tisícovka fanoušků. Po dlouhém období temna a prázdných tribunách čeká hráče příjemná změna. 

„Najednou to bude něco úplně jiného. Podle mě budeme hodně koukat, že tam někdo je. Moc se na diváky těšíme. Myslím, že i klukům pomůže, že v hledišti někoho uvidí. Je to daleko větší zábava, než když tam nikdo není a vypadá to jako trénink,“ ví Straka. 

Po utkání s Finskem se Češi ve čtvrtek postaví výběru Švédska. V sobotu pak domácí turnaj zakončí soubojem Ruskem. 

Předpokládaná sestava pro zápas s Finskem: Will (Kváča) – Šulák, Moravčík, Vitásek, Ščotka, D. Musil, Jordán, Galvas – H. Zohorna, T. Zohorna, Blümel – Sekáč, Hanzl, Radil – Lenc, Špaček, Stránský – Tomášek, A. Musil, Smejkal – Červený.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Aktuální kádr národního týmu

Brankáři:
Šimon Hrubec (Omsk), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Roman Will (Traktor Čeljabinsk).

Obránci:
David Musil (HC Oceláři Třinec), Jakub Galvas (Jukurit), David Sklenička (Jokerit Helsinky), Michal JordánDominik Mašín (oba Chabarovsk), Libor Šulák (Kärpat Oulu), Andrej Šustr (Kunlun Red Star), Jan Ščotka (HC VERVA Litvínov), Ondřej Vitásek (Bílí Tygři Liberec), Michal Moravčík (Tappara).

Útočníci:
Adam MusilRadan Lenc (oba Bílí Tygři Liberec), Matěj StránskýMichal Špaček (oba HC Oceláři Třinec), Matěj BlümelTomáš Zohorna (oba HC Dynamo Pardubice), Rudolf Červený (Pelicans Lahti), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary), David Tomášek (HC Sparta Praha), Robin HanzlLukáš Radil (oba Spartak Moskva), Šimon Stránský (Jukurit), Hynek Zohorna (Chabarovsk), Jiří Sekáč (Omsk), Jiří Smejkal (Tappara).

Realizační tým

Hlavní trenér: Filip Pešán
Generální manažer: Petr Nedvěd
Asistenti trenéra: Martin Straka a Jaroslav Špaček
Trenér brankářů: Zdeněk Orct
Videotrenér: Aleš Vladyka
Lékař: Tomáš Vyskočil
Fyzioterapeut: Radoslav Sakaláš
Kondiční kouč: Dominik Kodras.
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Šulan
Manažer: Jan Černý
Media manažer: Zdeněk Zikmund
Manažer sociálních médií: Ondřej Kalát.

Zápasový program českého národního týmu

České hokejové hry (Praha):
12. května, 20:00: Česko – Finsko (Praha) ČT sport
13. května, 20:00: Česko – Švédsko (Praha) ČT sport
15. května, 15:00: Česko – Rusko (Praha) ČT sport

Mistrovství světa (Riga):
21. května: 15:15 Rusko – Česko
22. května: 19:15 Česko – Švýcarsko
24. května: 19:15 Česko – Bělorusko
27. května: 19:15 Švédsko – Česko
29. května: 11:15 Česko – Velká Británie
31. května: 15:15 Česko – Dánsko
1. června: 15:15 Slovensko – Česko
3. – 6. června: play off

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz