Reprezentace? Byl jsem na wellnessu, směje se Zaťovič po tříbodové show

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

16. prosince 2019, 20:49

Daniel Ježek

Kapitán brněnské Komety Martin Zaťovič prožil velmi rušné období. V sobotu v Moskvě vedl národní tým jako kapitán do bitvy s ruskou sbornou, v pondělí pak nesl kapitánské céčko na jiném dresu, tom brněnském. Na Zaťovičovi ale náročný program nebyl vůbec vidět. Nejproduktivnější hráč Komety vsítil dvě branky, jednu připravil a táhl svůj tým za třemi body.

MS žen 2021

Utkání pro Kometu nezačalo zrovna optimálně, když se Jihomoravané hned v úvodních minutách provinili hrou v šesti a poprvé šli do oslabení. Paradoxně se však dokázali prosadit. Martin Zaťovič těžil z dobré práce navrátilce Petera Muellera a v početní nevýhodě poslal svůj tým do vedení.

Brněnský kapitán pak ve druhé dvacetiminutovce druhou přesnou trefou navýšil náskok Brna na 3:1, což se ukázalo jako rozhodující. Pojistku pak v poslední části v přesilovce přidal Peter Mueller, Kometě se povedlo po sedmi nepovedených venkovních zápasech poprvé zvítězit na kluzišti soupeře, navíc na horkém ledě úřadujících mistrů z Třince.

Tomáš Vincour v rozhovoru říkal, že jste si v reprezentaci odpočinul, proto vám to tak šlo?
Byl jsem na wellnessu. Kluci tady dřeli a já si užíval ve vířivce. (smích) Vyčistil jsem si hlavu a vrátil se v plné síle. Včera jsem dostal volno, tohle se na mém výkonu podepsalo. Osobní statistiky bych ale nechtěl řešit, zajímají mě jen tři body. Musíme udělat šňůru zápasů, abychom se chytli vršku tabulky a drželi se tam.

Jaký byl duel s Třincem?
Bylo to velmi těžké utkání, Třinec hraje doma výborně. Je to další mančaft z té šestky nejlepších, ty týmy jsou kvalitní a zápasy jsou vyrovnané. Dnes to vyšlo a vyhráli jsme. Připravovali jsme se na zápas poctivě, jsme za to velmi rádi. My ty body potřebovali, jsou pro nás zlaté. Snad se teď chytneme a dostaneme se na vítěznou vlnu.

Dali jste první branku, pomohla vám hodně?
Oni sice velmi rychle vyrovnali, první branka ale pro nás byla velkou vzpruhou. Především venku. Pak můžeme hrát trochu defenzivněji a pro domácího soupeře je to pak mnohem složitější. Je to velice cenné vítězství. Třinec je doma výborný, o to sladší ta výhra je. Teď jedeme do Litvínova, tam to musíme potvrdit.

Trefa navíc přišla v oslabení.
Byl tam Kundrc (Tomáš Kundrátek, pozn. red.). My se známe, tak jsem na něj zařval ať mi to dá. Byl strašně rád, asi mu budu muset něco zaplatit. (smích)

Jaké bylo se rychle přesunout z Ruska do Třince?
Logisticky to bylo vyřešeno výborně. Hned po zápase jsme odletěli a do Třince jsem se dostal ve stejném čase, jako zbytek týmu. Měl jsem dost času na regeneraci, byl jsem hodně spokojený. Čas jsem strávil s rodinou, vyčistil si hlavu, to pro mě bylo důležité.

„Včera jsem dostal volno, tohle se na mém výkonu podepsalo.“

Do týmu se vrátili Peter Mueller s Tomášem Vincourem, pomohli hodně?
Víme, jací to jsou hráči. Zase se zvedla konkurence, tým snad bude šlapat nahoru. To jsou kluci, kteří hodně pomůžou. Jsou užiteční ve všech situacích, jak v oslabení, tak v útočném pásmu. Jsou to praváci, oba umí dát gól. To je důležité.

Domácím jste povolili jedinou branku, čím to bylo?
Pracovali jsme dobře v obranném pásmu, tohle bylo rozhodující. Navíc skvěle zachytal Karel Vejmelka, kterému nevypadávaly kotouče. Byl to skvělý týmový výkon.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz