Řepík: Zklamání! Ze začátku jsme se báli, pak rozhodl jediný gól

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

18. května 2018, 9:52

Václav Jáchim

(HERNING, od našeho zpravodaje) Absolvoval čtvrté velké čtvrtfinále za sebou. Michal Řepík věřil, že tentokrát to vyjde s útokem na medailovou radost. Zkušený střelec si na olympiádě užil skalp Američanů, jenže pak následovaly dvě prohry. V Dánsku semifinále nebude. Češi nezvládli bitvu s Američany, po vyrovnaném průběhu je druhou trefou srazil Patrick Kane. "Je to velké zklamání. Oni jednu z šancí využili, my bohužel ne," smutní.

Bývalý hokejista Sparty, Slovanu, Lva a dalších klubů před turnajem uvedl, že by hrozně rád vybojoval v nejcennějším dresu úspěch. Jenže třetí šampionát v řadě dopadl pro Řepíka jako oba předchozí. Tedy vyřazením ve čtvrtfinále. "Hodnotí se to těžko... Neměli jsme dobrý nástup, Američané nám dali v první třetině dva góly a my zase museli dotahovat. Druhá třetina byla z naší strany radikálně lepší, přehráli jsme je, dostávali jsme se do šancí," rozebírá.

Jenomže ani jedna se neujala, tu největší spálil za stavu 2:2 Roman Červenka. "Byl to vyrovnaný hokej, ve třetí třetině jsme měli určité možnosti a jednu velkou šanci před bránou. Ale pak nám dal další gól Kane, byl v podstatě totožný jako ten první. Prohráli jsme, což je strašná škoda. Bohužel, nedá se nic dělat," povídá smutně.

Američané byli k poražení, má jasno Roman Červenka

Hokejistům slouží ke cti, že se v průběhu zápasu dokázali probudit a zvedli výkon. První dějství totiž svědčilo soupeři, a to nejen s ohledem na průběžné vedení 2:0. Američané měli agresivnější bruslení, víc drželi kotouče. Byli nebezpečnější. "Na začátku jsme zaostávali, ale pak už ne," upozorňuje Řepík. "V pohybu nebyl problém, mohli jsme to otočit na naši stranu. Možností se tam objevilo dost. Oni z nich branku dali, my bohužel ne," láteří.

Proti týmu USA hrál Řepík třetí velké čtvrtfinále, duel v Herningu dopadl podobně jako ten před dvěma lety na šampionátu v Moskvě. Tedy z hlediska vyřazení. "Tam jsme vypadli po nájezdech, teď gólem ve třetí třetině. Američané mají kvalitní tým, jsou tu hráči z NHL. Myslím, že jsme s nimi drželi krok. Nevím proč, ale přišlo mi, že ze začátku jsme se báli hrát. Ovšem pak jsme vzdorovali. Jasně, Amíci tam měli nějaké příležitosti, my však také. Jenže nám se nepodařilo přidat třetí gól," hodnotí.

Utekl nám začátek. Prohra strašně bolí, přiznává Krejčí

Sám se střelecky prosadil, ve druhé třetině nastartoval české probuzení a snížil na 1:2. "Dostal jsem to dobře od Radka Faksy. Snažil jsem vystřelit hned, z první. A propadlo to do brány," pochvaluje si. Řepík hrál aktivně, bylo vidět, že jde do koncovky. Na šampionátu nasázel čtyři branky, potvrdil pověst střelce i hráče, na něhož je spolehnutí. "Dobře jsem to dostával už v první třetině, asi při druhém střídání. Puk jsem tehdy pořádně netrefil," vybavuje si další velkou možnost.

Jakmile snížil, Češi neskutečně ožili. "Ten gól nám pomohl, dostali jsme se na koně. Následně přišlo vyrovnání z přesilovky, hráli jsme pak mnohem lépe. Tím víc vyřazení mrzí, protože jsme to mohli zlomit ve svůj prospěch." České ofenzivě vládli Davidové Pastrňák s Krejčím, vidět byli i ve čtvrtfinále. Ale nestačilo to. "Věděli jsme, že jsou ve fazoně. Dobře hráli celou sezonu, play off měli oba kluci výborné. Věřili jsme, že to je pomoc, která by nás mohla posunout k šanci zahrát si o medaile. Ale bohužel, nepodařilo se. Což je pro mě velké zklamání," opakuje.

Gudas: Před Američany jsme měli přílišný respekt

Útočník, který klubovou sezonu končil v pražské Spartě, se ani na svém čtvrtém velkém turnaji nedočká medaile. Před sebou má dovolenou, odpočinek. A také hledání nového působiště. Před dvěma lety mířil do Traktoru Čeljabinsk, loni do švýcarského Fribourgu. Obě angažmá později z různých příčin padla, smolař Řepík věří, že se konečně dočká šťastnějších zítřků. "Na šampionátu jsem to vůbec neřešil, soustředil jsem se na povinnosti v reprezentaci. Tohle řeší moji agenti, uvidíme," povídá. Mluví se o zájmu z KHL či ze Švédska, možná se objeví i další varianty. Řepík si je zaslouží, v Dánsku patřil k nejlepším českým hráčům.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz