Řepík hlásí návrat do Sparty: Změny vypadají zajímavě, láká mě hrát doma

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

18. června 2019, 10:46

Václav Jáchim

Dvakrát se ze zahraničí vracel do mateřského klubu, dvakrát to nebylo ono. Teď se Michal Řepík rozhodl, že uskuteční třetí pokus. Reprezentační útočník tenhle krok v posledních dnech pečlivě zvažoval. „Dostal jsem výbornou nabídku, láká mě hrát doma. Ale hlavně – ve Spartě došlo k mnoha změnám, které vypadají hodně zajímavé," konstatuje.

Partneři Českého hokeje

Už na nedávném mistrovství světa přemýšlel o další budoucnosti. Zkušený útočník končil ročník v ruském Podolsku a měl zájem pokračovat na východní frontě, jenomže situace se nevyvíjela úplně příznivě. Představitelé Viťazu nakonec ukázali na jiné krajánky, padla i další varianta. „Ve hře byl znovu Slovan, kde už jsem předtím hrál. Ale pořád se to oddalovalo a všechno nakonec padlo úplně," připomíná.

Třicetiletý rodák z Vlašimi netajil zájem pokračovat v cizině, nicméně hrozilo, že na dobrou zahraniční nabídku si bude muset počkat. A to Řepík nechtěl. Navíc obdržel hodně zajímavý návrh od Sparty, který ho oslovil. „Přemýšlel jsem o tom a nakonec se rozhodl, že se vrátím. Ve Spartě jsem vyrostl, je to můj mateřský klub. S rodinou žijeme v Praze, hrozně mě láká hrát zase doma," přiznává.

Hlavním důvodem, proč bývalý útočník Floridy či Lva na návrh Pražanů kývl, se týká víry v povedenou sezonu. Klub Řepíkovi předložil kvalitní finanční podmínky, na oplátku očekává, že účastník olympiády 2018 a čtyř mistrovství světa výrazně zvedne ofenzivní sílu mužstva. „Sparta se snaží zkvalitnit tým, cílem jsou mnohem  lepší výsledky než v posledních letech. Několikrát jsem mluvil. s Jardou Hlinkou, který nově začal působit ve vedení klubu. Mám z toho dobrý pocit," přiznává.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparta nedávno ohlásila změnu majitele, následně došlo k přesunům v managementu. „Na dálku jsem to sledoval, nastoupili noví lidé včetně Jardy Hlinky nebo Petra Tona. Na hodnocení je brzy, ale doufám, že příští sezona může vypadat hodně zajímavě. Klub přivedl některé další hráče, slyšel jsem, že chce ještě posílit o další. Také proto jsem se rozhodl pro návrat," doplňuje.

Řepík míří do Sparty potřetí v krátké době. První přesun proběhl během ročníku 2016-17, který pro něj začínal v ruském Čeljabinsku. Výborný bruslař a střelec si tehdy zranil rameno a navíc onemocněl žloutenkou, načež dlouho nehrál. Podruhé se reprezentační útočník dohodl se Spartou v následující sezoně, kdy jinak válel za Slovan. 

Foto: Alena Zapletalová

Spartě se ovšem nedařilo: první rok vypadla ve čtvrtfinále play off, loni musela z kola ven už v předkole. „Teď věřím, že to bude mnohem lepší. Moc si přeju, abychom výrazně zvedli výkony a měli povedenou základní část, což by pak byl předpoklad pro úspěch v play off," říká. V hlavě stále nosí myšlenky na zahraničí, ovšem teď nejsou aktuální. „Musela by přijít opravdu kvalitní a hodně zajímavá nabídka, abych odešel. Teď na to ale vůbec nemyslím, zajímá mě jedině Sparta," uzavírá.

Petr Ton, sportovní ředitel Sparty:

„Oslovil jsem ho ihned po nástupu do funkce ve Spartě, ač nerad podobné věci řeším před mistrovstvím světa. Michal si tehdy vážil naší nabídky, ale chtěl ještě rok pokračovat v zahraničí. Po příchodu Jardy Hlinky se ale šance na spolupráci otevřela znovu a nakonec jsme se dohodli. Dobře se spolu znají, hráli spolu v jedné lajně. Je to skvělý hráč, který navíc ve Spartě už působil, je náš odchovanec a k tomu reprezentant. Chceme, aby se k nám vraceli bývalí sparťané."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz