Rekordní sezona Zubrů. Krutý konec, ale jsme spokojeni, hlásí Přecechtěl

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

7. března 2018, 16:47

Adam Bagar

Po dobrých výkonech v základní části cítili Zubři historickou šanci na postup mezi nejlepší čtyři týmy, ale potřetí v řadě neprošli branami čtvrtfinále a hlavní trenér Kamil Přecechtěl měl krátce po porážce s pražskou Slavií 0:4 na zápasy rozporuplné pocity. "To umístění i množství bodů v dlouhodobé části bylo rekordní, takže bychom měli být spokojeni. A myslím, že taky jsme," říká v rozhovoru na klubovém webu.

Nový fanshop

„Bezprostředně po vyřazení jsem z toho byl trošku rozpolcený, ale sezona byla jednoznačně úspěšná. Vždyť jsme odehráli řadu parádních utkání. Ať už proti Jágrovi, Karlovým Varům či Českým Budějovicím. To všechno byly fantastické zápasy s vynikající atmosférou,“ pokyvuje přerovský kouč, jehož tým dokonce chválila legenda s osmašedesátkou na zádech.

Zubři byli v dlouhodobé části velice nepříjemným soupeřem, ale v nejméně vhodnou chvíli je skolily nemoci a zranění. „Řada zraněných, nemocných nám to mužstvo zpustošila. Najednou už to nebyl ten tým, který měl obrovskou sílu a důraz. Bohužel se nám nepodařilo dát mančaft dohromady tak, abychom byli nakonec důstojnějším soupeřem,“ mrzí Přecechtěla.

„Po Slavii už jsem byl tak otrávený, že jsem se na naše fanoušky nesmírně těšil. V Edenu to bylo jako na hřbitově. Kluci aspoň viděli rozdíl mezi tím, když lidi chodí a nechodí. Doma nás to dohnalo k výkonům, že to aspoň chvíli vypadalo jako hokej.“

Přerov během série přišel o Tomáše Doležala či Karla Pláška mladšího, ale fit nebyli ani další. „Když máte tak úzký kádr, tak je absence každého hráče strašně cítit. A když pak hrají kluci, kteří mají angínu nebo nejsou zdravotně v pořádku, tak je to nejen v soubojích znát. Mužstvo není schopné vytvořit takový tlak, důraz a pohyb, jak by bylo potřeba,“ pokračuje.

Moravané neuhráli ani zápas, padli v nejkratším možném čase. „Každý výsledek 0:4 je krutý. Ale bohužel odpovídá tomu dění. My jsme se v každém utkání dopouštěli chyb, taktických i individuálních. Nebylo to vůbec ono, mančaft nebyl v takové pohodě a kondici, jak by měl na play off být. Nebyl tak kompaktní, jako po celou dobu základní části soutěže,“ ví.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Přerov dal Slavii za čtyři utkání jen šest branek a nepomohl si ani přesilovkami. „Nebyli jsme schopni složit jednu přesilovkovou lajnu, která by se prosazovala. Za celou sérii jsme využili jen přesilovku pět na tři, a to je strašně málo. Naopak jsme měli hodně oslabení, která defakto ve druhých třetinách obou domácích duelů rozhodla,“ líčí šéf přerovské střídačky.

Slavia ho ničím nepřekvapila. „Myslím, že nás ničím ani vyloženě nepřehrála. Naší největší slabinou bylo, že jsme nedávali góly.“ A statistika střel na branku v poměru 116:98 pro Zubry mu dává za pravdu. Přecechtělova družina navíc proti Pražanům nezlomila domácí prokletí, v MEO Aréně nesebrala svému neoblíbenému soupeři ani bod už sedmkrát za sebou.

Rychlé vyřazení mrzí Zubry hlavně kvůli fanouškům. „Po Slavii už jsem byl tak otrávený, že jsem se na ně nesmírně těšil. V Edenu to bylo jako na hřbitově. Kluci aspoň viděli rozdíl mezi tím, když lidi chodí a nechodí. Doma nás to dohnalo k výkonům, že to aspoň chvíli vypadalo jako hokej. Našim fanouškům chci strašně moc poděkovat, zasloužili by si více.“

Zubři potřetí v řadě neprošli branami čtvrtfinále a sezona pro ně na začátku března končí. Co dál? „Ještě to řešíme, kluci teď mají tři dny volna a ve čtvrtek se zase sejdeme s kluky, kteří nebudou pokračovat v extraligových týmech. Zřejmě budeme pokračovat v nějakém tréninku, ale to se ještě musíme přesněji na všem dohodnout,“ zakončuje Kamil Přecechtěl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz