Rekordman Hübl: Konečně se novináři přestanou ptát. Za výjimečného se nepovažuji

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

23. prosince 2020, 14:19

Ondřej Mach

Nějakou dobu to k tomu směřovalo, dva dny před Vánocemi si Viktor Hübl nadělil předčasný dárek. Jeho dva góly proti brněnské Kometě znamenaly, že se dvaačtyřicetiletý útočník stal nejproduktivnějším hráčem v historii extraligy.

O Kapku lepší hokej

Dva body proti Moravanům měly pořadové číslo 786 a 787. Rekord zlínského šikuly Petra Lešky je rázem fuč, historickému bodování české nejvyšší soutěže nově vládne Hübl

„Hlavně budu mít klid, že se mě novináři konečně přestanou ptát, kdy se to překoná, nebo kolik mi chybí bodů. Připomínali mi to, že mi chybí pět bodů, tři body, teď zase bod. Jsem už ve věku, kdy mám radost z úplně jiných věcí,“ usmívá se severočeská ikona po zápase.

Po chvíli ale zvážní: „Ne, je to příjemné. Ale jak říkám, možná to ocením, až skončím s hokejem. Teď se v tom nechci babrat a myslet na to. Před námi je ještě víc jak půlka sezony, potřebujeme zlepšit naši hru a posunout se trochu výš.“

„Možná to ocením, až skončím s hokejem. Teď se v tom nechci babrat a myslet na to.“

S Leškou ho kromě bohaté kariéry spojuje také místo narození, obě extraligové persony pocházejí z Chomutova.

„Známe se jen ze zápasů, že jsme se pozdravili. Ale že bychom se nějak víc vídali, tak to ne. Za výjimečného hokejistu se nepovažuju. Pár dobrých hráčů v Chomutově ale vyrostlo, je to hokejové město,“ praví. 

Hübl nikdy nebyl z těch, kteří by přitahovali pozornost velkohubými prohlášeními, na ledě za něj mluví činy. Respektive pěkné akce, góly a asistence. O svém dalším rekordu mluví s klidem a skromností. 

„Vůbec jsem to neprožíval. Kdybych to neudělal, tak se z toho nezblázním, svět by se nezhroutil. Spíš se zajímám o naši hru, která nebyla dobrá, v posledních pár zápasech se to trochu zlepšilo. Doufám, že týmu budu pomáhat daleko víc,“ podívá rekordman nejvyšší soutěže. 

„Kdybych to neudělal, tak se z toho nezblázním, svět by se nezhroutil. Spíš se zajímám o naši hru.“

V zápase proti Brnu dosáhl už na desátý extraligový rekord. Kterého si nejvíc cení? „Nevím, zatím nad tím nepřemýšlím. Možná až si za deset let sedneme někde v hospodě, tak nějaký vyberu. Soustředím se na to, co bude teď. Nedokážu na to odpovědět,“ říká Hübl.

„Soustředím se na naše výkony. Chci se hokejem bavit, aby nám to tady klapalo a já jsem byl týmu nějakým způsobem prospěšný. Hokej si chci užívat a přeju si, abychom si ho tady v Litvínově takhle užívali všichni. Snad i s fanoušky,“ doufá. 

Jeho první branka přišla na startu druhé třetiny, kdy kapitán Vervy zužitkoval pěknou přihrávku Tomáše Pospíšila a s klidem zakončil přesilovkovou akci. V prodloužení pak rovněž v početní výhodě vystřelil černožlutým druhý bod za výhru 2:1. 

„Po té přestřelce včera se to dalo čekat, že to nebude takový blázinec. Dneska zase čarovali gólmani, nějaké šance tam byly, pochytali toho dost. Asi to bylo opatrnější, ale gólmani měli výborný den,“ přemítá. 

„Po té přestřelce včera se to dalo čekat, že to nebude takový blázinec.“

Vítězství chemiků se přitom nerodilo lehce. Kometa měla především v posledním dějství řadu stoprocentních šancí, navíc nevyužila přesilové hry. Obrovskou šanci Petera Muellera ve vlastním oslabení zase parádním zákrokem zlikvidoval domácí brankář Denis Godla

„Hodně jsem mu děkoval. V přesilovce nám tam ujeli po mé nepovedené nahrávce a kdyby nevytáhl takový zákrok, tak mě tady dneska asi neplácali po ramenou, ale říkali, že jsem to tam zkazil. Zachránil nás, proto jsme pak mohli rozhodnout,“ tvrdí Hübl. 

Litvínov si teď od zápasového kolotoče na pár dní odpočine, už 26. prosince ale vyrazí bojovat o další body na led Liberce. Před koncem roku se pak chemici utkají ještě s Plzní a Karlovými Vary. 

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz