Regenerace, minigolf a teď na Rusko! Nic nevypustíme, slibuje Pousková

Semifinále už mají v kapse, po čtvrtečním odpočinku jdou české hokejistky do 16 let na nejtěžšího soupeře ve skupině – od 17:30 si to rozdají s Ruskem o první místo!

Zlatá hokejka

Tři utkání v řadě dala týmu zabrat, volný den přišel hráčkám vhod. „Každý s tím naloží, jak chce. Přijde mi, že my starší už víme, co děláme, ty mladší občas dělají nějaký bordel na chodbách, ale už jim taky postupně dochází, že by měly odpočívat,“ myslí si obránkyně Viktorie Chladová.

Trenéři samozřejmě na regeneraci dohlížejí, ale ve výsledku opravdu záleží na samotném sportovci. Sám si musí v kariéře uvědomit, jak moc je kvalitní odpočinek a spánek potřeba. „Já se přiznám, že jako mladší jsem taky dělala bordel, ne že ne,“ usmívá se Chladová. „Ale teď už vím, že musíme dávat všechno do toho, abychom si odpočinuly a pak podaly stoprocentní výkon na ledě.“

Ale když je řeč o odpočinku, ten může být i aktivní. Proto český tým odpoledne vyrazil na minigolf do nedalekého Milína, což je z Příbrami tradiční destinace.

Pousková: Hlavního trenéra prostě nešlo porazit

„Myslím, že holky to hodně bavilo a že se mohly mezi sebou taky překonávat. My jsme soutěžili s trenéry, tam panoval tedy hodně velký boj,“ přiznává s úsměvem asistentka Martina Pousková. „Nakonec samozřejmě vyhrál hlavní trenér, jak jinak.“ Kdo by si dovolil Romana Heindla porazit, že...? „Ne, fakt poctivě dřel, měl to vyšperkovaný, všechno promýšlel do detailů, takže se prostě nedalo zvítězit,“ směje se Pousková.

Čtvrteční den ale samozřejmě patřil i přípravě na druhou polovinu turnaje – mnohem těžší polovinu. Národní tým ji zahájí bitvou s Ruskem, ve které půjde o první příčku ve skupině. Čtyřicet minut u videa dodalo hráčkám dostatečný obrázek o tom, co je čeká.

„Nejvíc jsme si řekli, že to všechno uspěchávají, takže si je máme držet na postu a nesmíme je do ničeho pustit, protože fakt jdou do brány,“ popisuje Chladová hlavní doménu sborné. Rusky hrají hodně na sebe, ale mají individuální kvalitu a samozřejmě taky patřičnou fyzickou sílu. „Neviděli jsme ve videích i zápasech nějaké pohledné kombinační akce, musíme si dávat hlavně pozor na to, abychom dobře hráli jeden na jednoho a Ruskám v těchto situacích nedali šanci,“ ví Pousková.

Chladová: Taky jsem jako mladší dělala bordel

V tříleté historii turnaje se Česko utká s Ruskem podruhé. Poprvé to bylo ve finále prvního ročníku v Budapešti, kde tým kolem Natálie Mlýnkové či Kristýny Kaltounkové prohrál 1:2. Měl přitom navrch, sbornou ve druhé polovině utkání tlačil, hráčkám šlo vytknout minimum věcí, přesto to nestačilo.

Teď sice ještě není ve hře zlatá medaile, ale Češky chtějí zakončit skupinu se stoprocentní bilancí. A snad ani není potřeba zmiňovat, že každá bitva s Ruskem je prestižní sama o sobě.

„Nepřipouštíme si, že bychom měli prohrát nebo jít do zápasu s nadsázkou. Chceme vyhrát, protože výhry nás posouvají zase výš a výš a sebevědomí potom roste. Nevypustíme žádnou minutu na kluzišti,“ slibuje Pousková. Hokejistky věří, že v Příbrami přidají další skalp a další vítězný pokřik. „Já si myslím, že stoprocentně. Že to prostě vyhrajeme a urveme i to zlato,“ dodává bojovně Viktorie Chladová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz