Ředitel Draků Velčovský o dluzích, ambicích, kádru i prvoligové licenci

Foto: dracisumperk.cz

Hokejisté Šumperka už týden krouží po ledové ploše tamního stánku, do nové sezony 2018-19 jdou s obměněným kádrem, řadou nových tváří a hlavně s velkými ambicemi.

Plekanec Chance liga

„Ode mě neuslyšíte, že jdeme jasně na postup. Takovou chybu jsem udělal kdysi a pak mi to každý vkládal do úst. Mančaft má potenciál hrát první místo v druholigové východní skupině, jiné umístění by bylo zklamáním. Z hlediska kvality kádru a finančního nasazení ani není jiná možnost, navíc při pouhých sedmi účastnících ve skupině,“ líčí v rozhovoru pro oficiální web dracisumperk.cz ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Konkurence v týmu je obrovská, ne všichni dostanou smlouvu

Ten je s aktuálním složením šumperského týmu spokojený. „Máme velmi dobré gólmany a obranu, jakou jsme dlouho neměli, stejně tak tři útočné lajny jsou pokryté. Navíc zůstávají určité hráčské zálohy. Lukáš Králík je na zkoušce v Přerově, Michael Janota v Žilině a Michal Vymazal v Porubě. Může se stát, že někdo z nich přibude na soupisku. Konkurence je v týmu obrovská, ne všichni dostanou smlouvu,“ přiznává.

Podepsáno má zatím pouze šest hráčů. „S naprostou většinou jsem domluven. První přípravný zápas s Porubou a tři utkání na Slovensku rozhodnou o dalších podpisech,“ prozrazuje ředitel Draků, které posílila i řada cizinců. „Využíváme kvótu pěti cizinců, která je možná. Zatím se zdá, že ji naplníme, se všemi zahraničními posilami jsem spokojen,“ říká Velčovský s tím, že při rovnosti výkonů dostanou přednost odchovanci.

 

Draci měli na prvním tréninku dobrou náladu. Tak snad vydrží :) #dracivsrdci

Příspěvek sdílený dracisumperk (@dracisumperk_official),Čec 31, 2018 v 2:20 PDT

Šumperk se v uplynulém ročníku prokousal až do finále s Porubou, ovšem během sezony ho trápily finanční potíže. „Ty se však vůbec nedotkly hráčů a jejich výplat. Dluhy byly mnohdy statisícové, ale hokejisté to na výplatní pásce přímo nepocítili, i když o špatné situace dobře věděli,“ sděluje šumperský boss s tím, že v tuto chvíli nemá klub žádné závazky. „Je to tak, z předchozí sezony nedlužíme ani korunu,“ potvrzuje.

„Dluhy byly obrovské a dělaly mi vrásky na čele, ale jsou vyrovnány a jdeme dál. Ani omylem však nelze říct, že je pokryt rozpočet na následující sezonu. Máme pokryté výdaje do prosince a peníze pro zajištění zbytku ročníku řešíme každoročně během podzimu. Nikdo v klubu nesmí mít obavy, že by v nejbližší době došlo k nějakému kolapsu,“ uklidňuje Velčovský, který si velmi váží podpory od města a také kraje.

„Hned po skončení sezony mě kontaktoval majitel Kadaně. Potkali jsme se v Praze a nabízel mi nejen licenci, ale k ní taky hráče. Vlivem tehdy ještě nesplacených dluhů jsem to na první šlápnutí odmítl.“

„Myslím, že mnoho hokejových klubů v Česku by mi mohlo závidět, jak je ustálená veřejná podpora šumperského hokeje. Taktéž nás hodně podporuje Olomoucký kraj, čehož si vážíme. Bez podpory města a kraje v Šumperku hokej dělat nebudu. Pokud by důsledky komunálních voleb zredukovaly nebo ukončily příspěvky, tak nemá cenu dělat hokej na této úrovni,“ hlásí Velčovský, jenž na jaře odmítl prvoligovou licenci.

„Hned po skončení sezony mě kontaktoval majitel Kadaně. Potkali jsme se v Praze a nabízel mi nejen licenci, ale k ní taky hráče. Vlivem tehdy ještě nesplacených dluhů jsem to na první šlápnutí odmítl. Abych tady mohl nyní první ligu realizovat, musel by přijít velký sponzor, který by do toho šel se mnou nebo převzal klub. Věřím, že výkonnostně by náš mančaft mohl hrát druhou polovinu této soutěže,“ hlásí na závěr.

Foto: dracisumperk.cz

Pravděpodobný kádr týmu Draci Šumperk

Brankáři:
Matej Kristín, Ondřej Haloda, Dalibor Venouš, Jan Faltus.

Obránci:
Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Jakub Kužílek, Jan Moučka, Jaroslav Habrman, Michal Kaláb, Nikolai Tolokonnikov, Ludvík Rutar.

Útočníci:
Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Jakub Müller, Luka Petelin, Michal Horký, David Haluza, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp, Michal Romančík, Karel Plášek starší.

Přípravná utkání týmu Draci Šumperk

07.08. 18:00 Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 2011
15.08. 17:00 HK 36 Skalica – Draci Šumperk
16.08. 17:00 HK Martin – Draci Šumperk
17.08. 17:00 HK 95 Povážská Bystrica – Draci Šumperk
21.08. 18:00 Draci Šumperk – JKH GKS Jastrzebie
23.08. 18:00 Draci Šumperk – HC ZUBR Přerov
30.08. 18:00 JKH GKS Jastrzebie – Draci Šumperk
06.09. 18:00 Draci Šumperk – HC Slovan Moravská Třebová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz