Redenbach pokračuje pod Ještědem, v Liberci uzavřel roční smlouvu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Loni na podzim přišel z finské Tappary Tampere a pod Ještědem odvedl dobrou práci. Tyler Redenbach zvýšil ofenzivní sílu Bílých Tygrů, v základní části pomohl Severočechům k posunu na lepší příčky, v play off pak přispěl k cestě z předkola do čtvrtfinále, které Liberečtí ztratili až v sedmém klíčovém duelu s Mountfieldem.

Nový fanshop

Vedení klubu ocenilo Redenbachův přínos další spoluprací. Jak představitelé extraligového Liberce informovali na svém webu, Redenbach podepsal novou roční smlouvu s platností do konce dubna 2019.

"Tyler nám v loňské sezoně po svém příchodu hodně pomohl. Byl důležitým hráčem v našich přesilových hrách. Je to ortodoxní centr, velmi silný na vhazování i v zakončení," uvedl hlavní trenér a sportovní ředitel Filip Pešán.

"Jeho setrvání v Liberci je jednoznačným posílením ofenzivních schopností týmu."

Redenbach v minulosti nastupoval za Pardubice a Třinec, v české nejvyšší soutěži už nasbíral spoustu zkušeností. V Liberci si vedle hokejových kvalit cení také jeho poctivosti. "Svým přístupem k práci a tréninku je výrazným příkladem pro naše mladé hráče. Jeho setrvání v Liberci je jednoznačným posílením ofenzivních schopností týmu," doplnil Pešán.

Třiatřicetiletý rodák z městečka Melville sehrál za Liberec 42 utkání základní části, vstřelil 12 branek a přidal 9 nahrávek. V deseti utkáních play off zaznamenal tři góly a dvě asistence. Do Tipsport extraligy přišel Redenbach na začátku ročníku 2015-16, na kontě má celkově 146 utkání a 91 kanadských bodů. Předtím působil také ve Finsku, Dánsku a ve Švýcarsku.

Příchody do klubu Bílí Tygři Liberec

Libor Hudáček (Örebro)
Radan Lenc (Mladá Boleslav)
Jakub Valský (Mladá Boleslav)
Marek Schwarz (Znojmo)

Odchody z klubu Bílí Tygři Liberec

Lukáš Jašek (Vancouver)
Filip Pyrochta (Nashville)
Tomáš Filippi (Chabarovsk)
Martin Bakoš (Kometa Brno)
Adam Dlouhý (Chomutov)
Jan Stránský (Chomutov)
Jaroslav Janus (Litvínov)
Mario Bližňák (Trenčín)
Milan Bartovič (Trenčín)
Aleš Stezka (Chomutov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz