Recept podle Krutila? České srdíčko. Pak máme obrovskou šanci, věří

Foto: Martin Voltr

23. prosince 2020, 15:45

Martin Voltr

Jako jeden ze sedmi hráčů v české dvacítce usiluje o své premiérové mistrovství světa. Michael Krutil udělal navzdory zraněním velký progres, čehož si ve čtvrtém kole letošního draftu všimlo Chicago. Teď se s týmem chystá na poslední „nominační“ boj proti Slovákům.

Aplikace Tipsport extraligy

Cítíte v mužstvu nervozitu vzhledem k tomu, že tři hráči po zápase se Slovenskem poletí domů?
To bych neřekl. Myslím si, že v týmu panuje taková rodinná atmosféra a všichni si to tady moc užívají. Zároveň se ale hodně koncentrujeme a připravujeme na začátek turnaje a vůbec na celkovou konkurenci, která nás tady čeká.

Aspoň se ze sebe ale každý snaží vymačkat co nejvíc, aby to nepotkalo zrovna jeho?
To rozhodně! I přes tu rodinnou atmosféru se na ledě všichni rveme o místo. A taky o to, abychom na mistrovství uhráli nějaký úspěch.

„V týmu panuje taková rodinná atmosféra a všichni si to tady moc užívají.“

Vy bojujete o svůj první šampionát. Co pro vás znamená být v jeho dějišti?
Pro mě je to obrovská čest. Je to moje první zkušenost, takže ze začátku jsem byl trochu vykulený, jak to tady vlastně funguje a jak je to obrovské. Časem si to ale sedlo a teď se koncentruju na všechna utkání, co přijdou, stejně jako na každý trénink.

Zatím trénujete jen na vedlejší hale. Dokážete si představit, jaké to bude hrát v obrovské, ale prázdné aréně Edmontonu?
Když jsme sem poprvé přišli, tak jsme si všichni představili úplně nabitou halu, když se tady hraje NHL. Ale řekl bych, že to asi nebudeme vnímat. Budeme se vždycky soustředit na samotný zápas a na protivníka. A na to, abychom všechno vyhráli.

Poslední mezistátní duel odehrál Michael Krutil v únoru za osmnáctku.

Poslední mezistátní duel odehrál Michael Krutil v únoru za osmnáctku. | Foto: Karel Švec, Český hokej

Nejdřív musíte myslet na Slováky. Co od nich čekáte?
Slováci jsou důstojným soupeřem a musíme dát do zápasu všechno, abychom je porazili a odehráli dobré utkání. Osobně jsem znal z jejich týmu jenom Františka Gajdoše, spolu jsme se trochu bavili o kempech. Taky tam měli nejdřív hodně hráčů a všichni se rvali o místo.

V zápase budete favoritem, na rozdíl od startu ostrého turnaje...
Je pravda, že do některých utkání půjdeme jako outsideři. Ale jsem si stoprocentně jistý, že když budeme hrát týmově a necháme tam to české srdíčko, tak máme obrovskou šanci na úspěch.

Mohli byste na úvod využít toho, že Švédové za sebou nebudou mít žádný přípravný zápas a měli delší karanténu?
Já si myslím, že by nám to určitě mohlo hrát do karet. Doufám, že se toho celý tým chopí a že předvedeme super výkon a vyhrajeme.

„Vánoce jsem měl už předtím, než jsem odjel, takže jsem v uvozovkách o nic nepřišel.“

Jak se vám zamlouvá volba Jana Myšáka coby kapitána týmu?
Podle mě jsou kapitán i asistenti suprové volby od trenérů. Určitě mají v kabině respekt, jsou to skvělí hráči a myslím, že potáhnou tým k vítězstvím.

Stávalo se už doteď, že v kabině vystoupili a něco vám řekli?
Rozhodně. Všichni tři hráči jsou u nás v týmu lídry, ale jsou tam i další, kteří vystupují a projevují se. Trenéři dali šanci těmto třem a myslím, že udělali dobře.

? | „Určitě jsem poctěn, je to čest vést nároďák. Mám z toho radost, budu se snažit být týmu a všem klukům co nejvíc nápomocný,“ slibuje kapitán JAN MYŠÁK ✊

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Středa 23. prosince 2020

Jak vlastně budete v Kanadě slavit Vánoce?
Momentálně čekáme, jak se k tomu vyjádří organizátoři. Doufám ale, že to dopadne tak, že budeme celý tým slavit spolu.

Doma jste je už „absolvoval“, nebo vás to čeká až po návratu?
Já jsem měl Vánoce už předtím, než jsem odjel, takže jsem v uvozovkách o nic nepřišel. Nějak mi to nevadí. Jsem strašně vděčný, že tady můžu být.

Co vám přinesl Ježíšek?
Já jsem celkem čtenář, takže jsem si přál nějaké knížky. A taky sluchátka, abych přežil cesty tam a zpátky i čas na hotelu. Cukroví jsem si s sebou nevzal, už na něj nezbylo místo. Ale když o tom přemýšlím, rozhodně bych si ho dal (usmívá se).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz