Recept na gólovou rybičku? Tvrdá práce, culí se Mueller. Vede tabulku střelců

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Kometa vstoupila do nového kalendářního roku prvním ze série pěti domácích duelů, které modrobílé v následujících dnech čekají. V repríze finále přehráli třinecké Oceláře 4:1, o polovinu branek se postaral americký snajpr Peter Mueller, který se vyhoupl po bok Tomáše Vincoura do čela tabulky střelců TELH. Zejména jeho druhá trefa – bekhendová rybička v pádu – stála za to. „Byl jsem trošku překvapený, že nakonec puk skončil v brance,“ popsal šťastný střelec, kterému hattrick sebral v závěru parádním semaforem Hrubec. Obhájce vyhrál počtvrté z posledních pěti utkání.

Jágr Chance liga

Třinec jste přehráli možná až hladce 4:1, duel byl však hodně vyrovnaný. Jak moc náročný zápas to byl?
Mají výborný tým, my jsme navíc měli možnost je vidět, jak hrají, během Spengler Cupu. Ukázali svou kvalitu a to je podle mě hlavní důvod, proč vedou celou extraligu. Mají skvělé hráče, a tak je o to cennější, že jsme předvedli zodpovědný výkon, vlétli na ně a nakonec získali tři body, které jsme chtěli.

Vaše druhá branka zvedla diváky ze sedadel, když jste v pádu před brankou jakousi rybičku zakončil bekhendem pod břevno. Jak se celá situace seběhla?
Viděl jsem šanci na brejk, navíc jsem dostal parádní přihrávku, tak jsem toho chtěl rychle využít. Abych pravdu řekl, nezpracoval jsem to moc dobře, takže jsem se už potom v pádu pokusil svou střelu umístit co nejlépe to šlo. Byl jsem trošku překvapený, že nakonec puk skončil v brance.

Něco podobného dříve předváděl v NHL Bobby Orr.
Vybavilo se mi to, ale není to samozřejmě nic, co bych trénoval. Musím se na to ještě podívat zpětně, nestává se totiž, aby z takových situací padaly góly. Já měl štěstí a moje střela gólem skončila. Řekl bych, že to byla náhoda, ale je za tím tvrdá práce (úsměv).

Šimon Hrubec vám v závěru skvělým zákrokem sebral hattrick. Mrzí vás to?
Je to skvělý brankář, navíc Třinec má vynikající defenzívu. Je to jeden z hlavních důvodů, proč jsou tak nahoře a dostávají tak málo branek. Proti mé střele, kdy jsem mohl završit hattrick, udělal neskutečný zákrok. Mohli jsme na konci dát ještě několik gólů, ale Šimon Hrubec podržel svůj tým.

Na svém kontě máte 16 tref a společně s Tomášem Vincourem z Mountfieldu vedete tabulku střelců. To je jistý osobní úspěch, ne?
Je samozřejmě super mít osobní úspěch, ale zároveň je důležité mít i týmový úspěch. Hokej je týmový sport a já doufám, že na výhru proti Třinci navážeme v dalších domácích duelech, které nás teď čekají. Musíme si stále držet hokejovost na své straně.

Martin Zaťovič má na svém kontě 15 branek. Bavíte se o tom, že se můžete vzájemně předhánět?
Nemluvíme o tom. Snažíme si pomáhat, pracovat tvrdě každý den. Pilujeme různé situace a pak je přenášíme do zápasů, a tohle je odměna. Když pracujete tvrdě, tak se vám to pak vrátí. Naší formaci se zatím v letošní sezoně daří skvěle.

Snažím se ukázat, hlásí brněnský brankář Vejmelka

S Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem jste si ale sedli neskutečně, souhlasíte?
Hokej je těžký sport, obzvlášť na takové úrovni. Když máte ale spoluhráče, kteří tvrdě dřou s vámi a rozumíte si, tak je to hned o to snazší a z hokeje se pro vás stává zábava.

Dalo by se říci, že Kometa má dost možná nejlepší první útok v lize. Zažil jste už někdy v kariéře, že by vám to v jedné lajně se spoluhráči takhle klapalo?
Je to těžké, protože si chcete hokej užívat maximálně každý rok s jakýmikoliv spoluhráči. Já si vytvořil s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem dobrou chemii v lajně. Hrajeme to, co chceme, a předvádíme to už od předsezónní přípravy. Je to určitě skvělé, jak nám to klape, snad to bude pokračovat co nejdéle. Konkrétní jména z minulosti si nevybavím, teď myslím jen na naši lajnu s Petrem a Martinem.

Nakoplo vás na začátku prosince trochu i to, že se k vám připojili Martin Erat a Tomáš Plekanec?
Je to spíš pro nás dárek, že mohou být s námi v kabině. Když získáte do týmu osobnosti, jako jsou Martin Erat a Tomáš Plekanec, tak přidáte spoustu charakteru, hokejového umu a také další zkušenosti pro nás ostatní hokejisty. Jsou to výborní hokejisté, jejich příchod nám pomohl a nakopl samozřejmě i naši lajnu.

Sledujete stále různé výsledky a sestřihy z NHL?
NHL stále sleduju, ale snažím se sledovat hokej celosvětově. Stále se můžeme zlepšovat a v ostatních ligách si můžeme najít inspiraci. Pro mě je to něco jako škola, ve které se snažíte pochytit co nejvíce nových informací, speciálně to pak platí ve sportu, jakým je právě hokej, kde chcete být maximálně informováni, co to jen jde.

A snažíte se třeba něco ze zámořského stylu přenést do své hry?
O něčem jsme se spoluhráči bavili, ale byly to spíš obecné věci. Nebylo to nic drastického a neřešili jsme to třeba celý den. Máme nacvičené svoje věci, na které se chceme soustředit a ve hře je předvádět.

Je pro vás výhra v prvním ze série pěti domácích duelů v řadě ten správný impuls?
Jednoznačně. Kdykoliv máte možnost hrát několik domácích zápasů v řadě, jako máme nyní my, tak je to velmi důležité.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz