Realizační týmy ženských reprezentací: Vojtkův návrat, Herzigová manažerkou

Foto: Karel Vaculík

Po mládežnických výběrech České republiky je definitivně známé také složení realizačních týmů ženských reprezentací. Jako hlavní trenéři je do nové sezony znovu povedou Petr Novák, Pavel Zuziak a Roman Heindl. Zapojí se ovšem i některá známá hokejová jména.

HokejkaSHOPvanoce

Seniorskou reprezentaci převzal už loni se startem nového olympijského cyklu Petr Novák, jenž má za sebou úvodní sezonu bez vrcholu v podobě mistrovství světa. To ho čeká až v nadcházejícím ročníku. České hokejistky nebudou chybět na rozšířeném šampionátu elitní skupiny, který hostí od 4. do 14. dubna 2019 finské Espoo. Novákovým asistentem zůstává Petr Tejral.

Juniorky v čele se silným ročníkem 2001 zamíří do Japonska, mistrovství světa do 18 let se koná od 6. do 13. ledna 2019 ve městě Obihiro. Češky o úspěch znovu zabojují pod vedením Pavla Zuziaka a zkušeného asistenta Jiřího Vozáka.

Do realizačního týmu osmnáctky se po roce vrací trenér brankářek Martin Vojtek – z aktivní kariéry známý především z extraligového Třince, s nímž získal v roce 2011 titul, a také z rodného Přerova, který o čtyři roky později dotáhl do první ligy. Právě u Zubrů se od konce aktivní kariéry věnuje gólmanům.

Rovněž u nejmladší ženské reprezentace do 16 let pokračuje jako hlavní trenér Roman Heindl, jenž letos dovedl tým k obhajobě stříbra na Evropském poháru. Asistovat mu budou Kateřina Flachsová, Klára Mazánková a nově také Martina Vonková.

Další hokejistka s bohatou reprezentační minulostí bude manažerkou družstva. Petra Herzigová ukončila kariéru v národním týmu po loňském šampionátu ve Spojených státech, do té doby patřila mezi stálice zadních řad podobně jako Flachsová.

Realizační týmy 2018/19

Reprezentace žen

Manažer: Martin Loukota
Hlavní trenér: Petr Novák
Asistent trenéra: Petr Tejral
Trenér brankářek: Vratislav Vajner
Lékař: MUDr. Jan Frühauf
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová
Videotrenérka a kondiční trenérka: Marie Pellarová
Masér/hospodář: Petr Míkovský

Reprezentace žen U18

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistent trenéra: Jiří Vozák
Trenér brankářek: Martin Vojtek
Videotrenér a kondiční trenér: Daniel Skalický
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Fyzioterapeutka: Jarmila Slovenčíková
Masér/hospodář: Martin Vašek

Reprezentace žen U16

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistentky trenéra: Kateřina Flachsová, Martina Vonková a Klára Mazánková
Trenér brankářek: Martin Pošusta
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Masér/hospodář: Josef Polenský

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz