Razým dostal laso z extraligy a ve Slavii končí. Míří do Litvínova

Foto: hc-slavia.cz

17. května 2018, 10:34

Jan Šimek

(AKTUALIZOVÁNO, 18.50) Hokejisty pražské Slavie už nepovede Milan Razým. Šestapadesátiletý trenér obdržel nabídku z extraligy a Pražané vyhověli jeho žádosti o předčasné ukončení vzájemné spolupráce. Po odchodu několika sešívaných opor se tak loučí i zkušený kouč. Extraligový šampion z roku 2013 míří na sever Čech, přesunul se totiž na střídačku Litvínova. S ním Razým podepsal roční smlouvu s opcí.

Nový fanshop

„Není to pro nás příjemná situace, ale trenér projevil zájem působit v extralize a my jsme se rozhodli, že ačkoliv zde má platný kontrakt, nebudeme mu bránit,“ vysvětluje člen slávistického představenstva Vladimír Pitter.

„Když jsme ho angažovali do klubu, přicházel v období s cílem rychlého návratu do extraligy. Tato meta bude v následující sezoně ještě vzdálenější, než tomu bylo uplynulé dvě sezony, a pro něj by to tak znamenalo působit ve Slavii již čtvrtým rokem pouze v nižší soutěži,” dodává pro klubový web.

Přestupy z WSM Ligy sledujeme online »

Milan Razým přišel do pražského klubu v průběhu sezony 2015/2016 jako asistent Pavla Hynka. V prosinci se stal Razým hlavním koučem sešívaných, kteří se probili do baráže, ale na návrat do extraligy nedosáhli.

Šestapadesátiletý odborník, jenž s Plzní v roce 2013 slavil mistrovský titul, ve Slavii působil další dvě sezony. S oslabeným týmem dokázal v ročníku 2016/2017 projít až do semifinále WSM Ligy stejně jako v uplynulé sezoně, kdy slávisté vypadli v sérii s Karlovými Vary.

Slavia bez své stálice? Vypadá to na konec, přiznává Kolařík »

„Chápu, že lákadlo trénovat extraligový tým je natolik silné a my tomu momentálně nemůžeme konkurovat. Proto jsem usoudil, že nemá cenu bránit jeho touze být zase trenérem v extralize. Věřím, že na tři roky společné spolupráce bude Milan vzpomínat v dobrém a v budoucnu se mohou naše cesty zase sejít,“ pokračuje Vladimír Pitter.

Slavia, kterou opustili třeba brankáři Dominik Frodl s Patrikem Polívkou či Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Marek Račuk, Zdeněk Kubica nebo Lukáš Nedvídek a další, se na novou sezonu budou dále připravovat pod vedením dosavadních asistentů Jana Srdínka a Romana Málka. O definitivním složení realizačního týmu bude vedení pražského klubu jednat.

Litvínov potvrdil příchod Razýma

Jak jsme informovali původně, Milan Razým skutečně zamířil do Litvínova, kde bude spolupracovat s dosavadním asistentem Radimem Skuhrovcem. Oba trenéři podepsali roční smlouvy s opcí na další rok. Chemici potvrdili Razýmův příchod na svém webu. V trenérském štábu Vervy pokračují kouč brankářů Zdeněk Orct, kondiční trenér Ondřej Ježek a videokouč Viktor Lukeš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz