Rašner pomůže Prostějovu. Frýdek-Místek získal útočníka Štumpfa

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Jestřábi získali další zajímavou posilu: jednadvacetiletého, leč na svůj věk už zkušeného obránce Alexe Rašnera (na fotce). Frýdek-Místek pak zlákal někdejší oporu sousedního Havířova Daniela Štumpfa.

HokejkaTV

Rašner do Prostějova


Alex Rašner patřil k největším talentům olomouckého hokeje: pravidelně reprezentoval, zahrál si dokonce na mistrovství světa juniorů a už v šestnácti letech nastoupil za olomoucké áčko.

Rašnerův rozlet ovšem přibrzdilo několik dlouhodobějších zranění a letos na jaře v Olomouci skončil – 181 centimetrů vysoký bek odešel do Chomutova.

Tamější angažmá však nemělo dlouhého trvání: Rašner si po dvanácti zápasech za Piráty (0+0) a devíti utkáních na farmě v Kadani (0+2) začal hledat nové působiště.

Nakonec se dohodl s prvoligovým Prostějovem, který má v poslední době vynikající formu a je na pátém místě tabulky. Rašner rozšíří už tak zajímavě složenou obranu, ve které jsou Aleš Holík, Marek Drtina, Dušan Žovinec, Daniel Kolář, Ondřej Mikliš nebo Ladislav Havlík.

Soupiska 

Brankáři: Jakub Neužil, Dominik Groh, Kryštof Rochla.

Obránci: Aleš Holík, Dušan Žovinec, Marek Drtina, Daniel Kolář, Ondřej Mikliš, Josef Horyna, Matěj Bažant, Ladislav Havlík, Alex Rašner.

Útočníci: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Jan Rudovský, Lukáš Luňák, Matouš Venkrbec, Ondřej Fiala, David Dvořáček, Marek Švec, Milan Švarc, Matěj Zabloudil, Daniel Voženílek, Radek Prokeš, Jan Starý, Václav Meidl, Viktor Nestrašil, Jakub Hajný.

Štumpf ve Frýdku-Místku


Daniel Štumpf se po roce vrací do první ligy – na smlouvě do konce sezony se dohodl s Frýdkem-Místkem.

Prvoligovým fanouškům vešel ve známost díky působení v barvách konkurenčního Havířova, kde v sezonách 2015/2016 a 2016/2017 získal přes třicet bodů. V minulém ročníku byl dokonce neproduktivnějším havířovským hráčem.

Před play off 2017, v době, kdy bylo jasné, že Havířov bude hrát jen play out, opustil AZ i zlínskou organizaci a zamířil do Trenčína. Na Slovensku už zůstal a letošní sezonu zahájil doma v Nitře. Po patnácti zápasech (2+2) zamířil do Nových Zámků, i tam ale předčasně skončil.

Pomůže mu ve zlepšení produktivity návrat do Česka? Ve Frýdku-Místku má za úkol dostat mladý tým do play off. Slezané jsou nyní na osmém místě tabulky.

Soupiska 

Brankáři: Jan Strmeň, Lukáš Daneček, Jan Hlaváč.

Obránci: Ctirad Ovčačík, Lukáš Kovář, Jan Bartko, René Piegl, David Stránský, Jan Zahradníček, Filip Haman, Jakub Matyáš, Ondřej Hrachovský.

Útočníci: Daniel Štumpf, Marek Růžička, Rostislav Martynek, Antonín Pechanec, David Klimša, Filip Bajtek, Tomáš Franek, Vít Christov, Adam Flok, Michal Kvasnica, David Kofroň, Dan Przybyla, Jonáš Peterek, Dominik Kafka, Jan Kalus, Lukáš Kaukič, Adam Raška, Dominik Molin, Milan Mikulík, Aron Chmielewski, Michal Kovařčík, Tomáš Jáchym, Ondřej Kovařčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz