Rarita ve 2. lize! Dvojkou Bíliny byla gólmanka ženské reprezentace

Foto: Karel Švec, Český hokej

Fanouškům druholigové Bíliny se v sobotním kole naskytl v Česku dosud nevídaný úkaz: brankářskou dvojku totiž dělala Kateřina Zechovská, tedy brankářka české reprezentace žen. Jednadvacetiletá gólmanka chytá za místní juniorku, zároveň ale trénuje s hlavním týmem.

Aplikace Tipsport extraligy

Kateřina Zechovská kromě několika startů v extralize žen letos obléká dres bílinské juniorky, kde chytá společně se svým parťákem Danielem Štěpkou. Ten už si pár startů za muže připsal, nicméně v sobotu vyšla řada na ni. Do utkání nakonec nezasáhla, zápas odchytal Richard Běhula a dovedl Draky k výhře 4:2 nad Řisuty. 

„Kdyby na mě trenér ukázal, ať jdu na led? Převlékla bych se a šla, byla by to velká pocta. Nevím o žádné holce, která by nastoupila ve 2. lize," řekla pro hokej.cz Zechovská, jež pomohla naší reprezentaci před týdnem ke zlatu na turnaji pěti zemí v Dmitrově. 

„Kdyby na mě trenér ukázal, ať jdu na led? Převlékla bych se a šla, byla by to velká pocta."

A jaká je chlapská kabina? „Není to pro mě nic nezvyklého, už od přípravky hraji s kluky. Pro mě byl více zvláštní pocit, když jsem byla poprvé v čistě ženské kabině," popisuje situaci brankářka, která se jednou třeba zapíše do historie mužského hokeje. Ve 2.lize ještě nikdy žádná žena nechytala. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz