Rána pro Žďár. Jeden z jeho klíčových útočníků míří do Anglie

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

Citelné oslabení hlásí žďárské Plameny. Aktuálně třetí tým tabulky druholigové skupiny Východ se bude muset ve zbytku sezony obejít bez produktivního útočníka Petra Štěpánka.

Týden hokeje 2022

Jednatřicetiletý hokejista totiž míří do Anglie, kde bude oblékat dres Peterborough Phantoms. Pro Štěpánka přitom nejde o neznámé angažmá. V dresu anglického klubu se objevuje průběžně od sezony 2016/17.

V hokejově exotické zemi si Štěpánek vybudoval slušné renomé. Chcete důkaz? Stačí se podívat do statistik, neboť vysoký útočník má v dresu Phantoms průměr prakticky dvou kanadských bodů na zápas.

Během ročníku 2016/17 odehrál Petr Štěpánek v klubu 59 zápasů, v nichž si připsal 71 bodů. Sezona 2018/19 přinesla produktivnímu útočníkovi 68 bodů a konečně ročník s označením 2019/20 byl v podání Štěpánka sedmdesátibodový.

Skvělá čísla. Není se tak co divit, že v Anglii mají o jeho služby dlouhodobý zájem.

Jestli je však někdo, kdo z tohoto faktu patrně radost nemá, tak jsou to Plameny. Štěpánek patřil nejen letos ke stěžejním hráčům žďárského souboru. Za svůj domovský klub naskončil v této sezoně do 25 zápasů, které okořenil sedmi góly a jedenácti asistencemi.

Foto: Radim Chlubna, hokejzr.cz

Další kanadské body už letos nejspíš nepřidá.

Bude zajímavé sledovat, jak se Žďár nad Sázavou s absencí jednoho ze svých lídrů vyrovná. Tradiční účastník 2. ligy má sezonu rozehranou skvěle, když mu v tabulce skupiny Východ patří třetí příčka.

Jenže z posledních čtyř zápasů prohrála parta Martina Sobotky hned třikrát. Naposledy byl nad její síly trápící se Hodonín, který na Vysočině zvítězil 3:2.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz