Rána pro omlazené Vítkovice! Roman si natrhl vazy v kotníku

Foto: hcsparta.cz

Hokejisté Vítkovic se musejí v úvodu nového extraligového ročníku 2019/20 obejít bez opory ofenzivních řad Ondřeje Romana, který si v přípravě přivodil zranění.

HokejkaTV

Třicetiletý střední útočník se zranil během víkendového turnaje v maďarském Székesfehérváru, kde Vítkovice skončily třetí. „Ondra si přivodil zranění při tréninku na suchu, proto v Maďarsku neodehrál ani jeden zápas,“ líčí hlavní trenér Jakub Petr.

Ondřej Roman v pondělí absolvoval detailnější vyšetření, která šéfa vítkovické střídačky vůbec nepotěšila. „Bohužel prokázala, že se jedná o natržené vazy v kotníku,“ odtajňuje Petr, jenž se bude muset bez ostříleného bojovníka obejít delší dobu.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

„Jeho absence bude několik týdnů,“ dodává. Pro Ostravany, kteří po letních změnách mají věkový průměr týmu pouhých 23,9 let, jde o velkou ránu. I s ohledem k sestavě. „Nějaké představy jsme měli, ale při Ondrově zranění s ní musíme zamíchat.“

Odchovanec porubského hokeje naskočil do extraligy už v sezoně 2005/06, celkem za Vítkovice sehrál už 397 zápasů s bilancí 262 bodů za 82 branek a 180 nahrávek. Pět sezon strávil v zámoří v AHL, ECHL a WHL, rok si zahrál i v KHL za Jekatěrinburg.

Soupiska HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři:
Daniel Dolejš, Miroslav Svoboda.

Obránci:
Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk.

Útočníci:
Jozef Baláž, Jan Bernovský, Roberts Bukarts, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Erik Němec, Ondřej Roman, Martin Ryšavý, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

Změny v kádru HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody:
Miroslav Svoboda (G, Dornbirn, EBEL), Martin Bodák (O, Kootenay, WHL), David Kvasnička (O, Plzeň), Dominik Lakatoš (Ú, Liberec), Erik Němec (Ú, Znojmo, EBEL), Nicolas Werbik (Ú, Zlín), Roberts Bukarts (Ú, Sparta Praha), Alexandre Mallet (Ú, Kometa Brno), Lukáš Žiak (Ú, Liptovský Mikuláš). 

Odchody:
Patrik Bartošák (G, Třinec), Jaroslav Mrázek (O, Prostějov), Josef Hrabal (O, ?), Jakub Lev (Ú, Kometa), Lukáš Kucsera (Ú, Kometa), Radoslav Tybor (Ú, Pardubice), Michal Poletín (Ú, Jihlava), David Květoň (Ú, ?), Roman Szturc (Ú, Zlín), Rostislav Olesz (Ú, Olomouc).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz