Rána pro Havlíčkův Brod. Vašíček musí na operaci, sezona pro něj končí

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

27. února 2018, 16:04

Adam Bagar

Jeden z hlavních adeptů na postup do WSM Ligy řeší krátce před play off nemalou komplikaci. Hokejisté Havlíčkova Brodu se musejí v klíčové fázi sezony obejít bez zkušeného zadáka Jiřího Vašíčka, který po táhlém zranění prstu na ruce nakonec musí na operaci.

Nový fanshop

Ostřílený obránce se po ročním angažmá v Košicích před sezonou vrátil domů. V červenci se na spolupráci dohodl s druholigovými Bruslaři. „S rodinou jsme si řekli, že už zůstaneme doma. Havlíčkův Brod je víceméně nejblíž od Pardubic, takže jsem oslovil vedení, a to mělo zájem,“ přiblížil tehdy Jiří Vašíček v rozhovoru pro hokej.cz.

Chtěl jsem už být doma, říká Vašíček. S Brodem by si zahrál i první ligu »

Sedmatřicetiletý hokejista šel do známého prostředí. Za Havlíčkův Brod hrál už přibližně před deseti lety, tehdy ještě první ligu. A právě vidina postupu do druhé nejvyšší soutěže jej hnala dopředu. „Cíl je jasně daný, za tím jdeme. Ale všichni víme, že aby to dopadlo dobře, tak si musí všechno dohromady sednout. Forma, zdraví…“

A právě zdraví v jeho případě nevydrželo. Vašíček si na začátku ledna v derby na žďárském ledě smolně zlomil prst a byl více než pět týdnů mimo hru, v polovině února se sice vrátil, ale jen na jediné domácí utkání proti Nymburku. Dál to nešlo, zranění si obnovil a už v pátek ho čeká operace, která mu tak předčasně ukončí sezonu.

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

„Už teď je jisté, že ročník nedokončí a tým se bude muset v těžkých vyřazovacích bojích obejít bez něj. Vzhledem k tomu, že už je dávno po přestupním termínu, nelze řešit ztrátu velké opory doplněním kádru. Trenéři tak mohou nasadit do hry jen hráče, které mají v současné době k dispozici,“ prozrazují Bruslaři na svém webu.

Zkušený obránce patřil k oporám týmu, který půjde do play off z prvního místa. Jiří Vašíček většinou nastupoval v první obranné dvojici po boku Tomáše Semráda. Na Vysočině v letošní sezoně sehrál 25 utkání, jeho statistiky zdobí skvělých 29 bodů za sedm branek a 22 nahrávek a navrch 25 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz