Rána pro Boleslav. Gól v čase 39:59,9? Naštval nás, líčí Voráček

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

11. března 2017, 14:39

Adam Bagar

Úvodní dvě střetnutí předkola Generali play off suverénně ovládli při skóre 13:2 a domů si přivezli dva mečboly. Hokejisté Mladé Boleslavi ovšem ani jeden nevyužili a dramatickou sérii, v níž zatím vládnou hostující týmy, musí rozseknout až páté utkání. V tom čtvrtém padli Bruslaři 1:2, když rozhodující trefu inkasovali pouhou desetinu sekundy před koncem druhé části. "Byla to pro nás rána," přiznává po své premiéře v letošním play off obránce Tomáš Voráček.

HokejkaSHOPvanoce

Boleslavští dohrávali druhou třetinu v početní výhodě jednoho hráče, měli tak výbornou šanci srazit soupeře brankou do šatny. Jenže stal se přesný opak. Bruslaři zaváhali a oficiálně v čase 39:59,9 inkasovali ve vlastní přesilovce. Pohodlnosti domácích využil Michal Vondrka. "Tohle se nám nesmí vůbec stávat," kroutí hlavou boleslavský trenér František Výborný.

"Hráči, kteří byli zrovna na ledě, za to mají obrovskou zodpovědnost. Mysleli si, že soupeř už ze středního pásma nestihne dát za šest sekund gól, tak nebyli tolik důrazní. Jenže sami jsme viděli, že za šest sekund v hokeji není nic nemožné a že z toho nakonec byla rozhodující trefa. Tam to prostě někteří vypustili," nechápe kouč při důležitosti pátečního zápasu.

"Byla to pro nás rána, v kabině jsme z toho byli naštvaní. Ale říkali jsme si, že se nic neděje, že výsledek 1:2 je hratelný a máme pořád dost času na to, abychom aspoň vyrovnali," prozrazuje obránce Tomáš Voráček. Piráti si už ale vítězství vzít nenechali. Bruslaři sice v úplném závěru měli velkou územní převahu, ale do vyložených gólovek už je soupeř nepustil.

"Hrají to dobře pohromadě v předbrankovém prostoru. My jsme to plácali po rozích a nenašli si skulinku do prostoru, z nějž padá nejvíce branek. Nějaké šance tam byly, ale vyrovnat jsme už nedokázali," mrzí Voráčka. Přitom vstup do utkání měla Mladá Boleslav výborný. "Řekli jsme si, že na ně vlétneme. To se nám také podařilo a šli jsme do vedení," pokyvuje.

Zato druhé dějství si domácí za rámeček nedají, střely 4:12 jsou jasným důkazem. "Tam jsme se nemohli dostat do tempa, úplně jsme vypadli ze hry a Chomutov toho využil. To rozhodlo. Bylo to taky častými oslabeními," přiznává sedmadvacetiletý obránce, který se v předchozích třech zápasech předkola Generali play off nevešel do sestavy Mladé Boleslavi.

V pátek tak prožil premiéru v letošních vyřazovacích bojích. "Nebylo jednoduché se dostat do zápasu. Dělal jsem pro to maximum, trénoval navíc, ale zápas vám to nevynahradí," prozrazuje před klíčovou pátou bitvou. "Nečekali jsme, že to bude 2:2 na zápasy, ale v Chomutově jsme sehráli dobré zápasy a na ně chceme navázat. V neděli to musíme urvat," velí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz