Rána pro 2. ligu! Letošní sezonu hrát nebudeme, zní z Nymburku

Foto: Pavlína Havelková, hokejzr.cz

Druhá liga nečekaně přichází o tradičního účastníka, sezonu 2019/20 odpískali v Nymburce. O dočasném konci tamního hokeje informoval Nymburský deník.

HokejkaTV

„Situace není pro nás pro nikoho příjemná. Celé vyústění vývoje od června k ničemu jinému dospět nemohlo,“ sděluje pro Nymburský deník prezident klubu Tomáš Netík. Naráží tím na řadu odchodů, po deseti letech se rozloučil kouč Pavel Bičiště a s ním i devět hráčů.

„Mužstvo jsme měli tři roky pohromadě a počítali jsme s tím, že se nic dít nebude. Věděli jsme o Kroftovi a třech hráčích, ale to by nebyl problém. Z loňského kádru nám zbylo třináct hráčů,“ líčí Netík. „Šli za lepšími podmínkami a já jim to nemám za zlé,“ doplňuje.

Středočeský klub nemohl a ani nechtěl nabídkám z Kobry Praha či dalších klubů konkurovat, začala jednání o příchodech. Trenérem měl být Netíkův syn Tomáš, který vedl už srpnovou přípravu. A ve hře byli dokonce hráči z extraligových klubů, ze Sparty a Boleslavi.

„Jednali jsme až do konce víkendu, ale po zralé úvaze jsme se rozhodli, že letošní sezonu hrát nebudeme.“

„Odezva těchto klubů byla příznivá a ten záměr se jim líbil. Jenže bylo už málo času, protože hráči měli už třeba od března rozjednaná další angažmá. Jednali jsme až do konce víkendu, ale po zralé úvaze jsme se rozhodli, že letošní sezonu hrát nebudeme,“ smutní Netík.

V Nymburce se nebude hrát ani žádná nižší soutěž. „To by připadalo v úvahu, kdybychom měli v kádru dvanáct nymburských hráčů. Ale hráče do krajského přeboru já neseženu. To je prostě nereálné,“ pokračuje Netík, jenž věří, že se druhá liga do města rychle vrátí.

„Neříkáme, že je tady konec hokeje, je tady konec letošní sezony.“

„Neříkáme, že je tady konec hokeje, je tady konec letošní sezony. Moje představa je taková, samozřejmě to nemám nějak potvrzené, že pokud se zdaří sportovní i ekonomické věci, tak si myslím, že se tu druhá liga hrát bude,“ uzavírá odhodlaně prezident NED Hockey.

Nymburk měl v nové sezoně nastupovat ve skupině Střed, kde by se utkal s Pískem, Táborem, Klatovy, Českými Budějovicemi, Kobrou Praha, Kolínem a také dvěma nováčky, Příbramí a výběrem Číny. Rozlosování soutěže by se po nymburském konci měnit nemělo.

Skupiny 2. ligy 2019/20

Sever:
HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:
HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Slaný), HC Kobra Praha, SC Kolín.

Východ:
BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz