Rána kapitána rozhodla. Důležitá branka, ví Krajíček po skalpu Sparty

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Oceláři v předehrávaném čtyřicátém devátém kole na svém ledě přivítali pražskou Spartu, tedy tým, který v letošní sezóně již dvakrát porazili. Hráči s drakem na hrudi se nakonec radovali také ze třetího vítězství, nic jednoduchého to ale nebylo. Utkání, ve kterém kralovali oba brankáři, rozhodla jediná přesná trefa, tu ze své hole vypustil kapitán Ocelářů Lukáš Krajíček.

Nový fanshop

Opatrná první třetina, útočný uragán Slezanů v prostřední dvacetiminutovce a ubojovaná těsná výha v závěrečné periodě. Takhle lze stručně shrnout průběh zápasu v třinecké WERK ARENĚ. Oceláři především ve druhé části svého soka výrazně přehrávali, v branky to však přetavit nedokázali. Martin Růžička neproměnil trestné střílení a nebýt kopnutí Jana Buchteleho, pro které rozhodčí neuznali gól Sparty, mohlo to s Třincem vypadat všelijak.

„Na střídačce jsem si říkal, že nedáte a dostanete. Myslím, že jsme měli větší tlak a více vyložených šancí. Zvláště pak ve druhé třetině. Byl to vyrovnaný zápas, oba gólmani hráli výborně. Jsou to dobré tři body. Bylo to pěkné utkání pro diváky,“ říká Lukáš Krajíček.

Vyrovnaný zápas, jak důležitá byla vaše trefa ze začátku třetí třetiny?
Byla to vítězná branka, takže důležitá byla. Sparta nás v první třetině trochu přehrála. My až od druhé třetiny začali hrát to, co jsme chtěli. Hráli jsme u nich v pásmu, vytvořili si spoustu šancí, bohužel to tam nepadlo. Jsme rádi, že Spartě neuznali gól. Já byl u toho, ale přesně jsem neviděl co se tam stalo. Kluci pak v závěru skvěle ubránili mé oslabení, parádní práce.

A vaše střela byla dobře zastíněná, že?
V podstatě jsem střílel na teč, myslím, že jejich gólman nic neviděl. Měl před sebou tři hráče, jsem rád, že to tam propadlo. Bylo to hodně o štěstí.

Jak jste viděl neuznaný gól Sparty? Buchtele říkal, že tam byl natlačený.
Natlačený tam mohl být, ale já ho atakoval když šel do brány. Byl jsem za ním, neviděl jsem jestli nohu otočil, nebo co se tam přesně stalo. Rozhodčí to rozhodli takhle.

„Byl to vyrovnaný zápas, oba gólmani hráli výborně."

Bylo to takové poctivé utkání, že?
Hodně se bruslilo, věděli jsme, že když se bude hrát otevřený hokej, tak padne hodně gólů. Tak tomu bylo na Spartě, kde padlo osm branek. Teď to bylo o jedné brance.

Polovina nuly je kluků, říká Šimon Hrubec

Lámal se tam celý zápas? Předtím jste neproměnili trestné střílení.
Na střídačce jsem si říkal, že nedáte a dostanete. Myslím, že jsme měli větší tlak a více vyložených šancí. Zvláště pak ve druhé třetině. Byl to vyrovnaný zápas, oba gólmani hráli výborně. Jsou to dobré tři body. Bylo to pěkné utkání pro diváky.

Byl jste vyloučen pět minut před koncem, jak vám bylo?
Není to vůbec příjemné. My se většinou necháme vyloučit těsně před koncem utkání, ať to je pět, sedm minut před koncem. Pak máme hodně těžké chvíle, proto jsem velmi rád, že to kluci ubránili. Byla to super práce jak od beků, tak útočníků. Martin Adamský a Tomáš Marcinko tam zblokovali několik střel.

Bylo to vaše jediné oslabení, čím to bylo?
Věděli jsme, že Sparta má velice silné přesilovky i oslabení. Pro nás to byl super zápas s tím, že jsme ty fauly neudělali. Kolikrát máme zápasy, kdy uděláme osm faulů a spousta kluků se nedostane do tempa. Dnes to bylo slušné utkání.

Sestřih zápasu HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz