Rakušan Schneider o stěhování, češtině i extralize: Cílem je titul

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

12. července 12:12

Jan Šimek

V Rakousku si Kometa v minulosti vyhlédla Petera Muellera, u našich jižních sousedů válel i jiný Peter – Schneider. Ten si udělal velké jméno ve Vídni, pak se přesunul do švýcarského Bielu a nyní ho čeká brněnská výzva. „Česká extraliga je jednou z nejlepších soutěží v Evropě. O tom není diskuze,“ hlásí natěšeně pro klubový web.

partneři českého hokeje

Rakouský útočník se na sezonu zatím připravuje individuálně ve Villachu. „Měl jsem plány od trenéra, který dělá kondičního kouče v německém Augsburgu. V Rakousku jsem trénoval od konce sezony. Na začátku července jsem si udělal poprvé týden pauzu a přijel do Brna. Zajdu si na led, protože jsem na něm od března nestál,“ vykládá v rozhovoru pro web Komety.

„Máme teď kemp, na který přijíždějí hráči z Rakouska ze Švýcarska. Sejdeme se a každý den spolu chodíme na led. Hodně se těším, stejně jako na první zápasy a na to, až to konečně všechno začne,“ hlásí.

Do Brna musel z Rakouska cestovat na několik etap. Koronavirus? Ale kdeže. „Nikdo mě nekontroloval, takže o můj přesun byl aspoň o něco lehčí, protože jinak cesta z Villachu teď moc pěkná není. Opravují tam silnice, jezdí se přes objížďky. Je to strašné. Mám malé auto, a tak jsem musel jet několikrát tam a zpátky,“ pokračuje.

Foto: iihf.com

Moravská metropole se mu zamlouvá. „Věděl jsem, že Brno je pěkné a velké město. Vypadá skoro jako Vídeň, jako její centrum. Máte tady i dobré restaurace. Mám rád české jídlo, pivo a lidi. Na Moravě je to o to lepší, protože to mám kousek do Vídně,“ usmívá se.

Borec, jenž v mládežnických kategoriích působil v Českých Budějovicích či ve Znojmě, bude muset oprášit i češtinu. „Musím ji procvičovat, protože jsem už tak osm let česky nemluvil. Na začátku je to hodně náročné, ale myslím si, že se do toho zase dostanu,“ tvrdí.

„Maturoval jsem v češtině, tehdy jsem na tom ale byl o mnoho lépe. Nevím, jak bych to písemně zvládal teď,“ směje se. „Ale jinak je všechno v pohodě. Kluci jsou hodní. Hned mě pozdravili a mluvili se mnou,“ dodává.

Foto: facebook.com/hc.kometa

Rakouský reprezentant má zkušenosti kromě domácí soutěže také z amerických univerzitních a nižších soutěží. Naposledy nastupoval za Biel a teď ho čeká první zkušenost s Tipsport extraligou. „Myslím, že česká liga je velmi dobrá. Je jednou z nejlepších soutěží v Evropě. Řekl bych, že to bude podobně jako ve Švýcarsku rychlý hokej, a že se půjde trošku více do těla. To se mi líbí,“ přiznává.

Těší se i na fanoušky. „Určitě, protože jsem slyšel, že v Brně jsou úžasní fanoušci a je to tu úplné peklo, ale uvidíme, co bude, Nikdo neví, jak to bude vypadat v září. Doufám, že brzy budeme mít plný dům. A náš cíl? Ten je, myslím, všem jasný – mistrovský titul. Bude to ale strašně těžké, protože konkurence je velká,“ uzavírá Peter Schneider.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz