Rakouský obr se vrací do extraligy. Lakos prodloužil s Kladnem

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

André Lakos bude po více než pěti letech působit v Tipsport extralize. Zůstává totiž na kladenské soupisce i po postupu.

HokejkaTV

Lakos podepsal s Rytíři nový roční kontrakt. „Je to ohromně zkušený bek, který nás výkony při vrcholu sezony přesvědčil o svých kvalitách," řekl trenér David Čermák. „Proto jsme se rozhodli nabídnout mu novou smlouvu a máme radost, že se André rozhodl pokračovat v našem týmu,“ dodal pro klubové stránky.

39letý Rakušan přišel do Chance ligy na začátku ledna z EBEL. Za Kladno stihl třináct zápasů v základní části (1+1), deset v play off (1+4) a jedenáct v baráži (1+6). Jeho výkony postupně gradovaly a v klíčové fázi sezony omezil zbytečné tresty.

V české extralize krátce působil už v sezoně 2013/2014. Angažmá v Chomutově se ale Lakosovi nepovedlo a u Pirátů předčasně skončil.

Jak se mu bude dařit teď?

Jedno je jisté – už jen kvůli výšce (201 cm) a váze (108 kg) ho na ledě jen tak nepřehlédnete. Zkušenosti má z několika MS i ze dvou olympiád.

Už potvrzení hráči Kladna pro příští sezonu

Brankáři: 

Obránci: Martin Kehar, Matyáš Zelingr, Josef Zajíc, Ladislav Romančík, Václav Veber, André Lakos.

Útočníci: Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Jakub Hajný, Štěpán Bláha, Daniel Kružík, Šimon Jelínek.

André Lakos.

André Lakos. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Dosud potvrzené změny u Rytířů

Příchody
Ladislav Romančík (O, Litvínov)

Odchody
Adam Kubík (Ú, Hradec Králové)
Jiří Říha (O, Litvínov)
Tomáš Vildumetz (Ú, Ústí nad Labem)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz