Rakouský obr bude Rytířem! Kladnu pomůže obránce André Lakos

Foto: Lukáš Caha, hcorli.cz

Zajímavou posilu hlásí kladenští Rytíři. Aktuálně druhý klub Chance ligy angažoval novou tvář z Rakouska, zadní řady vyztuží urostlý obránce André Lakos. „S vedením klubu se dohodl na spolupráci do konce sezony," řekl hokej.cz Petr Kalus ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

Jágr Chance liga

Vedení Rytířů se netajili snahou získat zkušeného beka, Jaromír Jágr v tomto ohledu hovořil i na tiskové konferenci k návratu Tomáš Plekance. Klub měl víc variant, mluvilo se mj. o tom, že by možná mohl dorazit James Wisniewski. Ovšem americký zadák podle informací hokej.cz ukončil kariéru.

Teď k Rytířům přichází rakouský obránce s reprezentačními zkušenostmi André Lakos. V Kladně je už od pondělí, zapojil se do tréninků a absolvoval krátkou zkoušku. Poté mu vedení klubu nabídlo smlouvu do konce sezony. 

„Hledali jsme urostlého a zkušeného defenzivního obránce. André Lakos všechno tohle splňuje. Trénoval s námi několik dní a jsem přesvědčený, že se rychle dostane do zápasového tempa,“ uvedl na stránkách Rytířů sportovní manažer David Čermák. Kladenský dres by měl Lakos poprvé obléci v sobotním utkání proti Litoměřicím.

Foto: hcorli.cz

Pro Lakose nejsou tuzemské soutěže novinkou, ročník 2013-14 začínal v Chomutově. Během 12 extraligových duelů tehdy stihl dvě nahrávky. Později Lakos oblékal také dres Znojma, v sezonách 2015-16 a 2016-17 hrál za Orly mezinárodní EBEL. Krátce se do Znojma vrátil ještě loni, poslední období strávil ve Štýrském Hradci. V letošním ročníku nastoupil za tamní tým ke 23 soutěžním duelům a připsal si dvě asistence.

Devětatřicetiletý rodák z Vídně má na pažbě spoustu zajímavých působišť. Svého času hrál farmářskou AHL za Albany nebo Houston, v ruském Čeljabinsku okusil KHL. Lakos nastupoval také za švédský Färjestad, EBEL válel především v Salcburku a Vídni, 12 startů si později připsal také ve švýcarském Langnau.

Obránce s vynikajícími fyzickými předpoklady (201 cm, 108 kg) startoval za Rakousko na devíti světových šampionátech, zahrál si i na olympijských hrách 2002 v Salt Lake CIty a 2014 v Soči.

Soupiska Rytířů Kladno

Brankáři:
Lukáš Cikánek, Adam Brízgala, David Stahl, Petr Jiroušek.

Obránci:
Brendon Nash, Petr Hořava, Martin Kehar, Matyáš Zelingr, Jiří Říha, Linus Svedlund, André Lakos, Josef Zajíc, Václav Veber, Ondřej Volráb, Adam Zich, Ladislav Romančík, David Šesták.

Útočníci:
Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Petr Vampola, Jakub Strnad, Patrik Machač, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Šimon Jelínek, Jakub Hajný, Matyáš Filip, Tomáš Vildumetz, Štěpán Bláha, Ondřej Bláha, Martin Bláha.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz