Radost na Kladně: vrací se produktivní obránce Nash

Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

Brendon Nash se po dvou letech, které strávil v EBEL a v Dánsku, znovu představí v kladenském dresu. Kanadský bek podepsal s Rytíři roční smlouvu.

HokejkaTV

„Potřebovali jsme zkušeného velkého obránce na přesilovky i oslabení. A přesně to Brendon splňuje. Známe ho velmi dobře herně i charakterově. Jednoduše jsme moc rádi, že se vrací do našeho týmu," uvedl pro rytirikladno.cz trenér David Čermák. 

Nash hrál za Kladno v sezoně 2015/2016 a hned vytvořil prvoligový rekord v počtu bodů získaných obráncem – po 48 zápasech jich měl 43 (8+35). V play off však tým vyhořel a vypadl ve čtvrtfinále s Ústím.

O rok později tento rekord překonal jihlavský Jiří Říha, který by si v příštím ročníku mohl za Rytíře taky zahrát. Kladno totiž jedná s Mladou Boleslaví o jeho příchodu.

„Potřebovali jsme zkušeného velkého obránce na přesilovky i oslabení."

Jak už bylo zmíněno, 31letý Kanaďan hrál po odchodu z Kladna v EBEL za Štýrský Hradec (33 utkání, 6+10) a loni působil v dánském Rungstedu (62 zápasů, 9+29).

Soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek, David Stahl.

Obránci: Brendon Nash, Petr Hořava, Martin Kehar, Linus Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Petr Vampola, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz