Radim Zohorna zaujal zámořské skauty. Vyrazí před novou sezonou bojovat o NHL?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

V Tipsport extralize poslední dobou nebylo moc hráčů, kteří by si řekli o smlouvu v NHL. Ale stále se najdou. Letos má velkou šanci Radim Zohorna, boleslavský útočník zaujal zámořské skauty v domácí soutěži i na akcích Euro Hockey Tour. „Zájem o Radima je poměrně značný," potvrzuje hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

partneři českého hokeje

Urostlý útočník válel druhou sezonu za Mladou Boleslav, kam byl v průběhu ročníku 2018-19 vyměněn z Komety za Jakuba Orsavu. Třiadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu sehrál v základní části letošní TELH 46 utkání, zaznamenal 10 gólů a 12 nahrávek.

Zástupci klubů NHL o něm vědí delší dobu. „O Radima byl zájem i loni, některé týmy ho už tehdy chtěly. Ale Radim si to ještě vyhodnotil tak, že se chce zlepšovat a zůstane v Mladé Boleslavi. Sám cítil, že na přechod do zámoří není optimálně připraven," zmiňuje Spálenka.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Nejmladší z tria hokejových sourozenců na sobě dál pracoval. A dokázal se ještě zlepšit. Radima Zohornu zdobí bruslení, práce s kotoučem, má předpoklady pro forčeking. Díky robustní postavě udrží puk, odmaká spoustu černé práce.

V extraligových duelech ho opakovaně sledovali skauti, na Zohornu se zaměřili i v utkáních Euro Hockey Tour. „Zájem je aktuálně hodně silný, ozvali se nám z devíti klubů NHL. Teď si musíme všechno vyhodnotit a rozhodnout, jakou variantu zvolit," upozorňuje hráčův agent.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Zohorna má podle jeho slov předpoklady, aby stěhování za Atlantik po všech stránkách zvládl. „V Mladé Boleslavi dostal prostor, s hráči tam velmi dobře pracují. Radim měl a má touhu se zlepšovat. Podával vyrovnané výkony, držel si stabilní formu. Podle mého názoru nastala ideální doba, aby šel a popral se o šanci," dodává Spálenka.

Radim Zohorna v minulosti nebyl draftován, v NHL tudíž může jednat bez omezení. Na rozdíl od starších bratrů dosud nehrál za hranicemi – Tomáš s Hynkem nastupovali za ruský Amur Chabarovsk, Hynek předtím oblékal dres finského Lahti.

Všichni si společně poprvé zahráli za národní tým na Švédských hrách 2019 a pravidelně reprezentovali i v tomto ročníku. Radim má před sebou velkou šanci, aby jako první z rodinného klanu uzavřel kontrakt v NHL!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz