Radek Meidl se vrací k Jestřábům, ale ne jako hráč. Ukončil kariéru

Foto: lhkjestrabi.cz

Útočník Radek Meidl se rozhodl v 31 letech ukončit hráčskou kariéru. Vrátil se do Prostějova, kde bude působit jako kustod týmu. Jestřábi o tom informovali na svém webu.

Partneři Českého hokeje

Vytáhlý hokejista na českých kluzištích hrál za Přerov, Spartu, Olomouc, Šternberk, Prostějov, Beroun, Šumperk, Frýdek-Místek a Třinec, poslední čtyři roky ale strávil v cizině. Postupně hrál ve slovenském Trenčíně, polském Opole, anglických Milton Keynes, Leeds a naposledy v polské Osvětimi. Ale nyní už si řekl dost.

„Teď v sobotu jsem měl zrovna svatbu. Mám ženu, která je z Hradce a přestěhovala se kvůli mně. Rok se mnou byla v Anglii i v Polsku. Dalo by se říci, že to cestování nás už teď nějak omrzelo. Chceme začít něco budovat, stavět barák za Prostějovem a plánujeme rodinu. Tak jsem si řekl, že už asi stačilo,“ prozrazuje.

Radek Meidl si však nechává zadní vrátka, přece jen je mu teprve 31 let. „Nikdy člověk neví, co bude. Možná to ještě nechám otevřené. Teď se naskytla tahle příležitost dělat kustoda a já jsem za to rád. Chci týmu, v němž jsem začínal, nějak pomoct. Uvidím, co život dál přinese,“ říká nový člen realizačního týmu Jestřábů.

Nová práce pro něj bude výzvou. „Zatím jsem sám kustod a asi i sám zůstanu. Bude to o to náročnější, ale kluci mi určitě budou pomáhat, to už jsme se bavili. Teď se zde vytvořila super parta, přišlo dost nových kluků. Myslím si, že se vše zvládne. Začátek bude asi těžší, ale budu se snažit, aby vše fungovalo,“ přeje si.

V Prostějově se potká i se svým starším bratrem Václavem, který je novým marketingovým manažerem klubu. „Myslím si, že je potřeba, aby se zde potkávali kluci, kteří v Prostějově hokejově vyrůstali a něco tomu klubu přinesli nazpět. Důležité je, abychom tady v hokeji měli i to prostějovské srdce,“ má jasno Meidl.

Ten věří, že po nepovedené loňské sezoně čekají Jestřáby lepší časy. „Snad se to letos otočí k dobrému. Stále věřím, že Prostějov je hokejové město a že začnou opět chodit lidi a všechno se nějak zlomí. Myslím si, že tu bude dobrá parta. Na suchu si navzájem pomáhají a fandí, což se podle mě ukáže i na ledě,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz