Radek Duda s hokejem nekončí, vrací se do Chance ligy!

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Benátky nad Jizerou vítají staronovou posilou. S výchovou talentů bude liberecké farmě pomáhat 40letý útočník Radek Duda.

NHL 20

„Radek u nás hrál už loni. A přesvědčili jsme se, že jeho přístup k hokeji i k životu naší organizaci vyhovuje," říká na klubovém webu generální manažer Bartoloměj Salanský.

„Vidím na něm, že dělá hokej na plné pecky, čemuž odpovídá i jeho styl života. Usadil se v Liberci, kde postavil dům," vysvětluje okolnosti Dudova příchodu. „Jako hokejistu ho známe hrozně dlouho. Jako člověka ho znám zhruba dva roky a po lidské stránce mi hrozně sedí."

Někdejší reprezentační útočník už sbírá i první trenérské zkušenosti. „Bude hrát za náš tým. Ve svém volnu, i když on je na zimním stadionu prakticky od rána do večera, pak bude dělat trenéra dovednostních schopností," přibližuje Salanský. „Jinými slovy bude radit mladým hráčům. Myslím, že pro kluky je to k nezaplacení."

Duda začal v Benátkách už minulou sezonu: v deseti zápasech získal šest bodů (3+3) a byl rozdílovým hráčem. Pak vyslyšel vábení z extraligy – za Chomutov sehrál celkem 58 utkání s bilancí 10+22.

Nyní se Chance liga těší na jeho návrat. Protože jak se říká: Radek Duda, hokej není nuda.

Aktuální kádr HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Pavel Čajan, Jakub Hrstka, Marek Schwarz, Matěj Žajdlík.

Obránci: David Aubrecht, Ondřej Buchtela, Petr Had, Jan Hampl, Daniel Ira, Petr Kolmann, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Ján Niko, Jakub Žůrek.

Útočníci: Ladislav Bittner, Adam Dlouhý, Roman Půček, Ondřej Chrtek, Vojtěch Jiruš, Adam Klapka, Adam Najman, Jiří Průžek, Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský, Dominik Šeliga, Jan Šír, Daniel Špaček, Petr Wiencek, Jan Žemba, Radek Duda, Jan Křepelka, Benjamin Vomáčka.

Foto: Martin Kurfiřt

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz