Pyrochtu těší šestibodový víkend: Jsme rozjetí. A teď zabalit do deky!

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Po selhání minulou neděli doma proti Zlínu měla Kometa co napravovat. Dva zápasy ve dvou dnech ale zvládla znamenitě, na sobotní výhru v Olomouci navázala v neděli doma proti Liberci, kdy dohnala manko a vyhrála 7:4. Zápas byl speciální pro někdejšího obránce Severočechů Filipa Pyrochtu, který přihrál na vítězný gól domácích. „Řekli jsme si, že musíme pálit z každé pozice a vyplatilo se to,“ cenil si.

HokejkaTV

Jak jste se cítil, když jste nastoupil proti týmu, v němž jste většinu kariéry působil?
Bylo to ze začátku takové zvláštní. Chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal a uvědomil si, že nastupuji právě proti svému bývalému klubu. Jsem však rád, že jsme tak těžké utkání zvládli a zvítězili.

Hecoval jste s bývalými spoluhráči před zápasem a během něj?
Musím říct, že to bylo z jejich strany fair play. Oni vědí, že by mě mohli rozhodit, ale bylo to od nich férové. Nechali mě v klidu. Bylo to specifické utkání proti klubu, ve kterém jsem působil sedm let. Jak říkám, je super, že máme tři body.

Na zápas jste čekali opět šest dní, ale zvládli jste to skvěle.
Zdá se mi, že když hrajeme dva dny v řadě, jsme docela rozjetí, hrajeme v tempu a nemusíme několik dnů čekat na zápas. Za víkend máme šest bodů, takže můžeme být jen pozitivní.

Proti Liberci jste navíc střelecky procitli, souhlasíte?
Je to dobře, teď ať se kluci zabalí do deky a další týden znovu (smích). Nevím, čím to bylo, asi jsme se dobře najedli a napadalo to tam. Dřív jsme vůbec nedávali góly, teď jsme to snad už zlomili. Na druhou stranu jsou důležité tři body a je jedno, jakým výsledkem je získáme.

Celkově jste na branku vicemistra vyslali 34 střel.
Už se mě na to nedávno novináři ptali, proč málo střílíme. S Libercem jsme si řekli, že musíme pálit z každé pozice a vyplatilo se to.

Bude vás výhra něco stát?
Určitě, je to takové pravidlo. Mám tam restík, který budu muset klukům splnit.

Po minulém víkendu, kdy jste doma prohráli 0:7 se Zlínem, jste měli co napravovat, že?
Myslím, že to byla nejlepší odpověď. Fanoušci měli právo být naštvaní na to, co jsme předvedli. Jsem rád, že jsme jim to vrátili dvěma výhrami. Máme šest bodů za víkend, což je super.

Dvě výhry během dvou dnů a rázem útočíte na první místo. Těší vás to?
Samozřejmě jsme rádi, ale není to až tak důležité. Musíme hlavně udělat play off a hlavně se dostat do nejlepší šestky. A je jedno z jaké pozice.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz