Půl zápasu jsme strávili ve čtyřech, nechápe Kubalík. Rusy chce hodit pryč

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

15. prosince 2018, 17:38

Jan Šimek

(MOSKVA, od našeho zpravodaje) Jeho dva zásahy byly prakticky jediným pozitivním aspektem ze strany českých hokejistů v nepovedeném utkání proti Rusům. Dominik Kubalík znovu ukázal, že střílet neumí jen ve švýcarské nejvyšší soutěži, ale i na mezinárodní úrovni. Ve čtvrtek v nájezdech srazil Finy, teď dvakrát skóroval v duelu se sbornou. „Ale bylo to vlastně úplně k ničemu,“ přiznává mladý kanonýr.

Jágr Chance liga

Dominiku, s Ruskem jste prohráli vysoko 2:7. Co se stalo?
Myslím, že první tři střídaní byla docela slušná, ale hned potom jsme šli do oslabení. Ani nevím, kolik přesně jich bylo, ale dá se říct, že jsme ve čtyřech strávili půlku zápasu. Pro nás musí být poučením, že Rusy nelze dostat takhle hrozně na koně tím, že budou mít tolik přesilovek.

Často jste pykali za zbytečná vyloučení, že?
Byla tam hrozně hloupá vyloučení, která jsme si nepohlídali. Ať už to bylo za to, že jsme hráli v šesti, nebo to byly ty fauly hokejkou... Oni na to čekali, protože přesilovky jsou jejich doména. Oni se v nich vyžívají. Myslím, že tohle byl náš největší problém. Všichni přitom víme, že když dostaneme Rusáky do přesilovek, umí je zahrát. Přesně tohle jsme si říkali, že nebudeme dělat, ale bohužel se tak stalo.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Jaké pro to máte vysvětlení?
Sám vážně nevím. Kdybych věděl, samozřejmě bych to řekl, ale nevím. Možná to bylo přemírou snahy, nebo dost velkým respektem k nim... Fakt nevím. Každopádně to teď musíme zahodit pryč a úplně zapomenout, že ten zápas vůbec byl. Zítra je nový den, se Švédy musíme začít úplně jinak.

Jak obtížně se honí rozjetí Rusové za stavu 1:6, když je dopředu žene plná aréna?
Není to nic příjemného, což všichni dobře víme. O to více tady v Rusku, když přijde hodně lidí, a ti jsou pak takhle ve varu. My v O2 areně s lidmi v zádech asi hrajeme také jinak. Bolí ale jakákoli prohra. Nejen proto, že to bylo 2:7. Nesmíme hrát s přehnaným respektem.

Ohlas s Ondřejem Němcem

Osobně vám to ale hezky střílí. Ve Finsku jste rozhodl nájezdy, teď jste přidal další dvě branky...
Ve čtvrtek to bylo po tom vítězném nájezdu přece jen o dost veselejší, teď to bylo vlastně úplně k ničemu. Samozřejmě jsem rád. Je to snad jediná malinkatá pozitivní věc, kterou si ze zápasu odnáším. Jinak to ale bylo špatné.

V oslabení jste udeřil z rychlého sólového nájezdu. Věděl jste hned, co uděláte?
Takhle přímo v zápase o tom člověk moc nepřemýšlí. Jen mě napadla střela někam, kde bude místo. A to tam bylo. Jsem rád, že jsem se tam i trefil. Ale jestli to je 7:1, nebo 7:2, to už je jedno.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz