Puk nahoru – a ze vzduchu do brány! Tedenby pobavil báječným nájezdem

14. února 15:51

Václav Jáchim

Vymyslet nový fígl při samostatných nájezdech není jen tak, sem tam se ale autor parádního pokusu najde. Jeden hodně zajímavý předvedl švédský útočník Mattias Tedenby v utkání švýcarské nejvyšší soutěže.

O kapku lepší hokej

Reprezentant Tre Kronor je hodně šikovným hráčem, ostatně v minulosti válel NHL za New Jersey a v roce 2011 se stal v Bratislavě vicemistrem světa. Devětadvacetiletý rodák ze švédského městečka Vetlanda aktuálně obléká dres švýcarského Davosu. A vede si znamenitě.

V utkání proti HC Ambri-Piotta proměnil Tedenby dva nájezdy ze tří a Davosu pomohl k vítězství 3:2. Druhý z jeho pokusů byl vítězný a také unikátní, švédský šikula totiž zvolil nezvyklé zakončení.

Nejprve si to namířil až ke gólmanovi, těsně před ním zasekl puk bekhendem do vzduchu, načež kotouč pohotově přehodil přes brankáře do sítě. Tedenby si posléze užil nadšených ovací spoluhráčů i fanoušků Davosu, tenhle pokus neměl chybu.

Zkušený útočník zatím v letošní NLA sehrál 41 utkání, zaznamenal 16 branek a stejný počet nahrávek. Pod Alpy se loni vydal poté, co pět sezon nastupoval za švédský klub HV´71 Jönköping.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz