Půjdeme nahoru, věří brněnský kat Kvapil. Pešána štvou srandovní góly

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

20. listopadu 2017, 12:42

Jan Kousal

Atraktivní souboj posledních dvou finalistů v Liberci zvedal diváky ze sedadel. Kometa několikrát dotáhla manko, ale vítězství jí pod Ještědem zkrátka nebylo souzeno. A ještě ke všemu inkasovala z hole Marka Kvapila. „Je to super, ale kdybych dal gól v jakémkoliv jiném zápase, měl bych z něj stejnou radost,“ ujišťoval hokejista, který ještě na jaře pomáhal Jihomoravanům k titulu právě na úkor Tygrů.

Nový fanshop

Drama, které se odehrálo v liberecké Home Credit aréně, vůbec nemuselo být na pořadu dne. Liberec totiž obdržel velmi laciné branky, což trenéra Filipa Pešána rozhodně nepotěšilo. „Stále nás doprovází legrační inkasování branek, kterému se nemůžeme vyhnout,“ mrzelo libereckého lodivoda. „Věřím, že až tyhle srandovní góly odstraníme, budeme utkání zvládat lépe,“ ujišťoval na pozápasové tiskové konferenci.

Smolně obdržené góly vrtaly hlavou i Marku Kvapilovi. „Musíme se na to soustředit, abychom už podobně laciné branky nedostávali,“ krčil rameny a zároveň se postavil za chybujícího gólmana Januse. „Jaro Janus předtím pochytal celou řadu obrovských šancí. Kdybychom z nich inkasovali, mohlo to být celé úplně jinak.“

Bulíř o souhře s Kvapilem: Věřím, že si naše lajna sedne

Sám Kvapil se do dějin utkání nejvíc zapsal v samotném závěru, když vítěznou trefou srazil svůj bývalý tým. „Gól Kometě byl samozřejmě určitým způsobem speciální, ale kdyby byl proti někomu jinému, také bych byl rád,“ prozradil liberecký šikula, který měl vůbec největší radost z týmového úspěchu. „Hlavní jsou pro nás tři body.“

Zajímavý příběh prožil na domácím ledě také útočník Michal Bulíř. Všechno to začalo na konci první třetiny, kdy se stal terčem tvrdého zákroku Martina Zaťoviče. „Dělal jsem kličku a on mi tam nechal nohu. Dostal jsem koňara ze strany do stehna, což bylo nepříjemné,“ popisoval Bulíř. „Naštěstí jsem to rozhýbal a mohl jsem se vrátit do hry,“ dodal.

Ve druhé třetině se Bulíř pomstil nejlépe, jak jen mohl. V přesilové hře Liberce otevřel skóre. „Přihrávka od Marka Kvapila byla výborná, stačilo to jen zamést do prázdné brány. Samozřejmě jsem rád, že jsme početní výhodu využili,“ potěšilo Bulíře. „Trenéři přišli a něco nám u videa řekli. Evidentně to pomohlo,“ glosoval povedenou souhru přihrávající Kvapil.

Bílí Tygři si výhrou v souboji dvou posledních šampionů výrazně pomohli a vtlačili se do první desítky. „Je to našlapané. Všechny týmy kolem nás jsou pod tlakem, skoro ve stejné situaci. Musíme se soustředit především na sebe. Pokud budeme makat tak, jako proti Brnu nebo Spartě, pak se o nás nebojím. Měli bychom jít nahoru,“ hlásil na závěr odhodlaný autor vítězné trefy Marek Kvapil.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz