Půjde Hrbas do KHL? O vítkovického obránce má zájem Chabarovsk

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Kolonii českých hokejistů v Chabarovsku by mohl rozšířit další krajan. Vedení Amuru se delší dobu zajímá o Marka Hrbase, účastník Kontinentální ligy dnes dopoledne na svých sociálních sítích uvedl, že zadák s reprezentačními zkušenostmi tým z východu Ruska posílí.

Jágr Chance liga

Jisté to však ještě není. „Něco probíhá, ale k žádné dohodě nedošlo. Nelze to komentovat," řekl hokej.cz generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr.

O kontaktech mezi Hrbasem a Amurem se v zákulisí spekulovalo už dřív. Někdejší zadák Plzně či Sparty má ve Vítkovicích smlouvu, záleží na vedení klubu, jestli konstruktivního beka uvolní. Odchod dosud potvrzený není, v Rusku to ale mají za hotovou věc.

Představitelé Amuru na svém twitteru uvedli, že Marek Hrbas rozšíří kádr Chabarovsku. Server championat,ru odkazuje na informaci, že Hrbas odsouhlasil podmínky kontraktu s účastníkem KHL. Obě strany jsou podle tohoto zdroje domluveny na spolupráci. Teď záleží na jednání klubů, Amur by v případě shody musel uhradit Vítkovicím odstupné.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Přesun do ruské soutěže by byl pro Marka Hrbase každopádně výzvou. Odchovanec západočeského hokeje, který má na kontě 11 mezistátních startů, hrál v letech 2009-13 za zámořské juniorské týmy Fargo Force (USHL), Edmonton Oil Kings a Kamloops Blazers (oba WHL), teď by mohl vyrazit na první angažmá v jiné evropské soutěži.

Amur Chabarovsk tradičně sází na české hokejisty. K oporám patří Jan Kolář, Michal Jordán a Tomáš Filippi. Nedávno klub opustili útočník Tomáš Filippi a brankář Libor Kašík, jehož posléze vystřídal jiný gólman Marek Langhamer. Amuru zbývá na soupisce poslední místečko pro cizince, zaplnit ho má právě Hrbas.

Pětadvacetiletý rodák z Klatov přišel do Vítkovic ze Sparty v průběhu ročníku 2016-17, v letošní Tipsport extralize sehrál 22 utkání s bilancí gólu a tří nahrávek. V posledních třech zápasech se ve vítkovické sestavě neobjevil. Klub během uplynulých dní přivedl slovinského beka Blaže Gregorce (ze Sparty výměnou za Erica de la Roseho), kádr rozšířil také zkušený exchomutovský zadák Jaroslav Mrázek.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz