Ptáček cepuje sparťany, takové tréninky ještě někteří hráči nepoznali

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

31. května 2018, 12:29

Adam Bagar

V lednu překvapivě na pár sekund naskočil za Spartu v bitvě s Kometou, zaokrouhlil tak bilanci extraligových startů na 1210 a udělal definitivní tečku za svou bohatou hráčskou kariérou. Teď je bývalý sparťanský kapitán František Ptáček zpět u prvního týmu, ale už ve zcela odlišné roli. Místo Martina Iterského převzal post kondičního kouče a v těchto dnech připravuje mančaft na novou sezonu.

Nový fanshop

Sparťané jsou zhruba v polovině dřiny pod dohledem někdejšího výborného obránce. „Máme za sebou čtyři až pět týdnů intenzivního tréninku. Tento prostřední týden je takový lehčí a odpočinkový, abychom druhou půlku mohli dojet zase naplno,“ hlásí pro klubový web Sparty Ptáček, který nachystal dost náročný začátek přípravy.

„Je to náročné, ale jde o to, aby si tělo přivyklo. Myslím, že kluci si na to už zvykli a už ani neremcají.“

„Byl hodně na objem. Myslím si, že někteří kluci to ještě ve své kariéře nepoznali, protože ten trend se v současné době ubírá trošku jinam. Ale jsem zastánce toho, že nejdřív se musí udělat nějaký objem a pak se může dělat kvalita,“ prozrazuje s tím, že po volnějším týdnu půjde tým právě do zmiňované kvality a také hokejové intenzity.

Sparta má zájem o obránce Košťálka, přijde z EBEL Kanaďan Blain? »

Sparťané trénují každý všední den, často dokonce dvoufázově. A kde trénují? „Děláme různé opičí dráhy na ploše haly, hrajeme různé hry v tělocvičně, využíváme samozřejmě posilovnu. No a tím, že máme hned za halou Stromovku, také ji hojně využíváme a kluci poznávají při výbězích různá její zákoutí,“ culí se František Ptáček.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Hráči už si na dřinu pod dlouholetým sparťanským zadákem zvykli. „Co na ni říkají? Nevím, oni moc nemluví,“ usmívá se. „Je to náročné, ale jde o to, aby si tělo přivyklo. Myslím, že kluci si na to už zvykli a už ani neremcají,“ doplňuje muž, který má na starost také tréninky na suchu u dvou nejstarších mládežnických kategorií.

Duda, Burger nebo Mensator. Trenérská licence B láká známá jména »

Dvouměsíční letní příprava vyvrcholí koncem června, potom budou mít sparťané dva týdny individuální plán, po němž se opět sejdou a jako každý rok absolvují fyzický testy a prohlídky. Poprvé na led vyjedou už pod taktovkou Uweho Kruppa ve druhé půlce července, první přípravné utkání sehrají 7. srpna v Karlových Varech.

Příchody do HC Sparta Praha

Matěj Machovský (Grand Rapids)
Daniel Přibyl (Stockton)

Odchody z HC Sparta Praha

Sami Aittokallio (Vaasa)
Juraj Mikuš (Kometa Brno)
Dominik Uher (Bremerhaven)
Alexander Reichenberg (neznámo)
Jaroslav Hlinka (neznámo)
Arturs Kulda (neznámo)
Ján Laco (neznámo)
Michal Řepík (neznámo)
Zbyněk Michálek (neznámo)
Marek Ďaloga (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz